בעוד מספר שעות, כל הפלסטיק המכסה את השטיח האדום המפורסם יוסר, הלימוזינות יתקרבו ומתוכם יצאו כוכבי הוליווד הגדולים שיגיעו לטקס חלוקת פרסי האוסקר ה-84. המשלחת הישראלית נחתו בלוס אנג'לס היישר למסיבה שערכה עבורם הקונסוליה הישראלית בעיר וביום שבת האחרון התקיים הסימפוזיון למועמדי פרס הסרט הזר, שם התכנסו חמשת הבימאים של הסרטים הזרים.

>> כל מה שרציתם לדעת על יוסף סידר

הבמאי האירני של הסרט "פרידה" שמתמודד מול יוסף סידר ו"הערת שוליים", נעזר במתורגמנית בעוד יוסף שהגיע לאירוע ברגל, בשל קדושת השבת, ניצל את האנגלית המצויינת שלו כדי לסחוט תשואות רבות מהקהל. "זה הכל חוץ מבית, הכל חוץ משגרה" מודה יוסף סידר.
חלק מחברי המשלחת יצאו למרכזי הקניות ולאזור חוף הים שם נערך כמידי שנה, טקס חלוקת הפרסים לסרטים העצמאיים, בו היה מועמד סידר לפרס התסריט הטוב של השנה, אך לא זכה בו. את אירועי סוף השבוע חתמה ארוחת ערב חגיגית שערכה חברת "סוני", מפיצת הסרט בארצות הברית. בין אם יעשה היסטוריה ויזכה בפסלון המוזהב וגם אם לא, סידר וחבורתו כבר עשו את שלהם ושמועות מספרות על התעניינות בגרסה אמריקאית לסרט הישראלי. "מדברים על איזו גרסה אמריקאית, זה דיסקרטי כנראה אבל שמעתי שרובין וויליאמס התעניין בתפקיד" מספר שלמה בראבא.

>> יוסף סידר: איך הכל התחיל

אנשים, ראשון-שלישי ב-18:50