מיקי רוזנטל, העיתנואי שהצליח להכין שקשוקות מטייקונים רבים, רוצה לנסות את יכולותיו כחבר כנסת. הוא התראיין לתכנית "אנשים" שם התמודד מול פינת השאלות הקשות. הנה כמה דברים שלא ידעתם עליו קודם.

"אנשים לא יודעים שאני גנן חובב". לרוזנטל יש גינת ירק גדולה אותה הוא מטפח במסירות ושותל בה עגבניות. כשהוא רוצה להירגע מהחיים הוא יוצא לגינה. "זה כיף גדול". ההרגל המגונה של רוזנטל, אשר הצליח להיפטר ממנו לבקשתה ובעזרתה של אשתו, היה עישון. "הפסקתי לעשן לפני שלושה חודשים ובינתיים אני מחזיק מעמד" מדווח העיתנואי הוותיק.

לאחר שהתרגל לאורח חיים הרץ סביב השעון שאלנו אותו מתי הוא מניח את הראש על הכר: "מאוד מאוחר. בדרך כלל אחרי חצות" השיב והוסיף כי הוא גם קם מוקדם ולא ישן מספיק שעות. אך רוזנטל רואה את הצד החיובי שבדבר "יש לי יותר שעות עבודה בגלל זה".

כשנשאל למי הוא הכי מתגעגע השיב רוזנטל בתשובה שהייתה לו ברורה- לאבא שלו, אותו איבד כשהיה ילד צעיר מאוד. "הוא חסר לי. חסר לי הידע עליו" אומר רוזנטל בבגרות ומעיד כי היה מוכן "לתת את כל מה שיש לי כדי לחבק אותו עוד פעם".

תתפלאו או לא, אבל הדמות המשפיעה ביותר על מי שבחר להיות עיתנואי וכעת להיכנס לפוליטיקה, היא לא אחרת מהמורה שלו להיסטוריה- מרים. "חלק גדול ממה שאני זה בזכותה" מסביר. השיר "אני ואתה נשנה את העולם" של אריק אינשטיין הוא השיר האהוב על רוזנטל. "זה אני. אני מאמין בדבר הזה. עשיתי את זה כעיתונאי ואעשה זאת שוב. אני איש אופטימי".

ומה החלום שבשביל להגשים אותו הוא צריך לא פחות ממיליון דולר? לטוס לחלל. "אני נורא רוצה לראות את כדור הארץ מלמעלה. זו נראית לי חוויה משובבת לב".

השאלה הגדולה היא אם אותה אופטימיות ויכולת שינוי שאפיינה אותו כעיתונאי וכאדם תעזור לו למנף את הפוליטיקה לשינויים גדולים יותר או שיתבע בתוך הבלאגן? אנחנו, נמשיך לעקוב.