זהו סיפורו הנדיר של יובל טופר - הגבר הישראלי הראשון שנכנס להריון, ותשעה חודשים אחר כך הביא לעולם בלידה טבעית בבית החולים בן בכור. "אני גבר טרנסג'נדר, שני החלקים של הזהות חשובים לי" מסביר יובל טופר. "זה הופך אותי לגבר עם היסטוריה מסוימת, עם תפיסת עולם מסוימת שאולי נובעת מזה שאני לא רק גבר אלא גם טרנסג'נדר" מוסיף.

"יש הרבה יותר מדרך אחת להיות טרנסג'נדר"

טופר נולד לפני 24 שנה בירושלים כילדה למשפחה דתית. בהמשך נולדו למשפחת טופר עוד ארבעה בנים. "הוא היה ילד מאתגר בשבילנו" מודה אליזבט טופר, אמו של יובל. "הוא תמיד היה ילד שעמד על שלו ולא ויתר. אף פעם לא היה לו טוב" הוסיפה. "היה הרבה מאוד תסכול, שלי ושלהם" מסביר יובל על תקופת הילדות. "כשהוא היה בן 16, הוא אמר לי שהוא לסבית, וזה גם היה קשה לי לשמוע" מודה אימו. "זה היה גיל של התבגרות מינית, אנשים מתחילים לשאול שאלות על עצמם, על המיניות שלהם והמסקנה הראשונה שהגעתי אליה הייתה שאני נמשכתי לנשים. באותה תקופה, בת שנמשכת לנשים היא לסבית" מסביר יובל. "הבנתי שאני טרנסג'דנר אבל לא הבנתי מה זה אמור מבחינתי. יש הרבה יותר מדרך אחת להיות טרנסג'נדר" מוסיף.

אימו של יובל מודה שהתקופה הייתה לא קלה והמון שאלות עלו: "אנחנו משפחה דתית, דאגנו מהתגובה של הקהילה שלנו. אבל הורה שטוב לו עם הדרך שלו, רוצה שיהיה אותו הדבר לילד שלו. זה היה קשה לשמוע ולעכל אבל הסתדרנו עם זה" מסבירה אליזבט. "עד שיובל לא הרגיש שלם עם עצמו, היו כל הזמן סכסוכים. היום זה מחמם לי את הלב כי היום כולם תומכים בו" מודה אימו. "זה לא רק שהם מקבלים אותי, הם עומדים מאחורי ומאחורי הדברים שאני עושה" מסביר יובל.

"הגוף זה הכלי למהות של האדם"

"אני תמיד שואלת את עצמי אם יכול להיות שבורא עולם בורא בן אדם ואז דוחה אותו, אז אני חושבת שבכל מקרה, אם יש דין וחשבון שבן אדם צריך לעשות זה בינו לבין הקדוש ברוך הוא, ורק הם, אין מקום בשביל אנשים אחרים לשפוט" מסבירה אליזבט על הקבלה במשפחה דתית. "בתור מישהיא מאמינה, הגוף זה הכלי למהות של בן האדם" מוסיפה.
תשעה חודשים אחרי שנכנס להריון, יובל נכנס לחדר הלידה בבית החולים תל השומר ויצא משם אב גאה."היה ברור לי שאני רוצה ילדים, ממש לא היה ברור לי שאני רוצה להיכנס להריון" מספר יובל בראיון. "הבנו שזו הדרך הכי קלה לעשות ילד. כיום משפחות חד מיניות לא ממש יכולות לאמץ. אולי רשמית כן אבל בפועל זה לא קורה" הוסיף.

המסע הארוך והמיוחד של הגבר הישראלי הראשון שנכנס להריון מסתיים באקורד ניצחון, "כשהניחו אותו עלי והוא מצץ את האצבע שלי במשך איזה שעה והסתכל לי בעיניים, זה היה מדהים" מודה יובל.

"צריך לקבל, לאהוב ולהקשיב לילד"

"אני חושב שאני עוזר לשבור סטיגמות וזה מאוד משמח אותי. זו הסיבה שאני מתראיין ומדבר על זה" מסביר יובל על תחושת השליחות שיש לו. "בשורה התחתונה זה פשוט להקשיב לילד" מסבירה אליזבט. "צריך לקבל, לאהוב ולהקשיב להם. כשמרחיקים ילד, אף אחד לא מרוויח מזה" מוסיפה.

>> עו"ד יורם שפטל בטוח שמשה קצב זכאי

>> מצעד הציטוטים הטלוויזיונים של אהוד ברק

אנשים, ימי ראשון עד שלישי ב-18:50