כל אחד מדיירי האח הגדול חולם בימים אלה להיות אלירז שדה. בעיקר לקחת את צ'ק מיליון השקלים, אבל לא פחות חשוב הם בוודאי חולמים גם להמשיך להצליח כמוהו ולמנף את הזכייה לשלב הבא.

הרגע בו נכנס לבית האח הגדול שינה את חייו. לפני שנכנס, מצבו בחיים לא היה מזהיר. "הייתי די לוזר" מודה אלירז. "הייתי מלצר, נלחמתי כמו מטורף ובסוף בקושי גומר את החודש. אין לך זמן לחשוב על חלומות" הוסיף.

ההצלחה וההתרסקות

בשנת 1982 אלירז שדה נולד בחדרה ואביו היה איש עסקים שהתעשר מאוד. "עברנו לקיסריה מחדרה, היינו העשירים עם הבריכה" מודה אלירז. לאחר מכן, עסקי האב נופלים וגם המציאות של אלירז משתנה: "התרסקות" מסכם אלירז את התקופה. את שירותו הצבאי העביר שדה כלוחם בצנחנים ולאחר שחרור עבד בשוק ובסבלות בארצות הברית. את כל הכסף שהרוויח, מפסיד שדה בבורסה, טרום כניסתו לאח הגדול.
מהבחינה הזאת, הסיפור שלו מזכיר בקצת את הסיפור של קותי סבג, מתמודד העונה הנוכחית של האח הגדול, שסיפר לא פעם על מצבו הכלכלי הקשה. במקרה של קותי, התלווה לזה גם דימוי עצמי בעייתי. כבר בערב ההזנקה של העונה, הימר אלירז שדה על חמישיית הגמר של העונה הנוכחית שכוללת את אביבית, קותי, תמיר, יוסי ויאנה. "כל דבר שאתה בא מול החיים אתה צריך להסתכל מהצד. המשוואה יותר אמיתית ככה" מסביר אלירז על ההימור בתחילת העונה. לגבי המנצח הגדול של האח הגדול 2012, אלירז כבר עם דעה מגובשת: "אם ירצה השם, תמיר" מוסיף.

"לא מתעשרים מטלוויזיה"

את הקריירה הטלוויזיונית שלו אחרי הזכייה החל בהגשה בערוץ 24, הפך לפאנליסט בתכנית "דיבור ישיר" ובמקביל זינק לפריים טיים לצד ארז טל בתכנית "אל תפיל את המיליון". כיום הוא שינה פאזה ומגיש תכנית אקטואליה עם גל אוחובסקי. הוא מתקדם כל הזמן אבל יודע שלתחום הזה לא ממש בונים. כיום הוא מתגורר בדירת חדר וחצי לא מרשימה ואת הכסף מהזכייה השקיע בתבונה: "לא מתעשרים מטלוויזיה, למעט בודדים" מסביר אלירז שדה. למרות שהוא סלב, חברים חדשים מעולם הזוהר אין לו, וכשהוא לא עובד, הוא יושב על קפה עם חברי ילדות.

רק בתחום האהבה והזוגיות, הוא דווקא חבר לסלבריטאית - מלכת היופי לשעבר וגרושתו של אייל גולן, אילנית לוי.  אליה, הוא גם מכוון את שירי האהבה שהוא כותב. למרות האהבה הפורחת, הוא לא ממהר להיכנס למוסד הנישואים: "חתונה אצלי זה ללא דרף חזרה. מבחינתי גירושים זה משהו שאומר 'לא התמודדנו מספיק'. אל תתחתן רק מאהבה וריגושים" טוען אלירז שדה.

"צר לי על סער שיינפיין"
סער שיינפיין היה היריב הגדול שלו בבית האח הגדול. השבוע אלירז שדה התעורר ושמע פתאום כמו קולנו, על תקיפתו של שיינפיין את התכנית ואת הפסיכיאטר של העונה השנייה של ד"ר אילן רבינוביץ. הוא גם שמע על דרישתו של שיינפיין שישלמו לו בתוך 72 שעות, 2.5 מיליון שקלים. "צר לי עליו" מספר אלירז. "אחרי שנתיים מחכים להיות במקום זה או אחר ואז מחליטים אם זה לטובתי או לרעתי?" מוסיף.

"מישהו כפה עלינו משהו? מישהו הכריח אותנו? נאנסת? הייתי שם ולא הכריחו אותי לעשות שום דבר. בכל רגע נתון יכלתי לצאת, לבחור מה לאכול ומה לשתות" מסביר שדה על השהות בבית האח הגדול. "אני הרגשתי שם, מבחינת הליווי הפסיכולוגי, ראיתי את זה כצ'ופר, דואגים לך" מוסיף.

>> כל מה שלא ידעתם על המנתח הפלסטי של המפורסמים - ד"ר דב קליין

>> אנשים, ראשון-שלישי ב-18:50