בעשור האחרון הפך דב קליין למנתח הפלסטי המפורסם בישראל. לדבריו, בכל יום נתון, הוא מנתח בין 5-10 לקוחות, כשעבור כל הליך הוא גובה בין 15 ל-40 אלף שקלים. לפי הערכות, מסתכמות הכנסותיו ביותר משני מיליון שקלים בחודש. בין לקוחותיו נמצאות דוגמניות ופליטות ריאליטי שעברו ניתוחים ושיפוצים להגדלת חזה כדוגמת מרינה קבישר, ליטל סמדג'ה ונטלי דדון. אבל האיש הזה ששינה את חייהן של אלפי מנותחות, פתוח הרבה פחות כשזה מגיע למה שמותר ואסור בבית שלו. "מה שאישתי אומרת זה קדוש. ככה הבית עובד" מודה ד"ר דב קליין.

המנתח הפלסטי שחלם להיות וטרינר

דב קליין נולד בפתח תקווה בשנת 1962 למהנדס ולפסיכולוגית, אח בכור בין שלושה ילדים. לפני שהחליט לתקן אפים ולהצר היקפים, חלם דווקא לטפל בבעלי חיים: "היה לי חלום להיות וטרינר, דוקטור דוליטל" מודה קליין.

סמוך למועד הגיוס, עבר סדרה של ניתוחים שבעקבותם שוחרר מהצבא. אחרי החוויה הזו, טס לפירנצה ללמוד רפואה, שם הכיר את אשתו האיטלקייה צ'ינסיה, שלמדה איתו רפואה באותה הכיתה. "דב היה לבוש בצורה לא מתאימה לחלוטין למראה של סטודנטים לרפואה באיטליה" מודה ד"ר צ'ינסיה קליין, אשתו של דב. "כולם עם עניבה והוא היה עם חולצות משובצות נוראיות וסנדלים" מוסיפה.

בשנת 1988, התחתנו השניים באיטליה ושנה מאוחר יותר, כשסיימו את לימודיהם, השתקעו בישראל. בשנת 1996 פתח קליין קליניקה פרטית ובני הזוג עובדים יחד. צ'ינסיה נפגשת עם המטופלים בתור פסיכיאטרית, ומלווה אותם לקראת הניתוח. ממש כמו בבית, גם בעבודה המילה האחרונה תמיד שלה. "לפעמים אני חושב שאם בחורה סובלת מאף מאוד מכוער, יכול להיות שהבעיות יפתרו ואז היא טוענת שבעצם זה לא זה" מודה קליין. "יש סביב 15-20 אחוז של בנות שאנחנו לא מנתחים" מוסיפה ד"ר צ'ינסיה קליין.

לבני הזוג שני ילדים, יונתן בן 23 שלומד רפואה בפראג ודניאל בן ה-19 שסיים לאחרונה קורס חובשים בצבא. המשפחה מתגוררת במתחם "סי אנד סאן" היוקרתי על חוף הים של צפון תל אביב, ובהתאם לתחביבים המשותפים, הסלון עמוס בגלשנים ובכלי נגינה. "אשתי מנגנת יותר בפסנתר, אני בבוזוקי" חושף קליין.

"מאשימים אותי בתעשיינות, גם מרצדס זה תעשייה"

לפני שנתיים עבר לקליניקה החדשה והמפוארת שלו שנמצאת במרחק של פחות מקילומטר מביתו. קליין הגיע לפסגה בעזרת מיומנות מקצועית גבוהה, אבל גם הודות למערך יחסי ציבור משופשף. כבר שנים שהוא מחזיק דובר צמוד ואתרי הרכילות עמוסים באופן קבוע בתמונותיו ובאזכורים של מפורסמות שעברו שיפוץ בקליניקה שלו. "התקשורת אוהבת, כל יום דופקים אצלי בדלת" מסביר קליין. אחת הבולטות שבלקוחותיו היא אורית פוקס, נערת זהר פרובוקטיבית, שקליין השתיל בגופה סיליקון בנפח כמעט חסר תקדים בישראל, והגדיל את החזה שלה למימדי ענק.

לאחרונה אפילו הגדיל את החשיפה האישית שלו כשהשתתף בסדרת הדוקו-ריאליטי "חלומות מפלסטיק", המשודרת בהוט בידור ישראלי. בסדרה, הוא וחלק מלקוחותיו מתועדים גם בזמן הפעילות הכירורגית. "מאשימים אותי בתעשיינות. גם מרצדס זה תעשייה, גם פורש זה תעשייה וגם דב קליין" מסביר קליין על עצמו.

לד"ר קליין יש גם לא מעט מבקרים שמתריסים בלפיו על כך שהפרסום הרב שהוא זוכה לו מעודד עשיית ניתוחים פלסטיים: "חלק מהקולגות וגם אנשים רואים בזה משהו שאין בו צורך. אבל זה כבר עניין פילוסופי" טוען קליין.
בחודשים האחרונים שמו של קליין עלה כשנחשפה פרשת הפי-איי-פי, שתלי סיליקון בהם השתמש. באירופה גרמו השתלים הללו לנזקים כשנקרעו בתוך גופן של המנותחות. בארץ פורסם ששתיים מלקוחותיו של קליין סבלו משתל קרוע. הוא הכחיש אבל החל לדבריו ליתר בטחון להוציא את השתל המדובר מגופן של לקוחותיו בהן הושתל. "השתל עצמו הוא לא בעייתי, החלפתי עכשיו שתלים, הם תקינים. לא ראיתי בזה שום דבר חריג" טוען קליין.

למרות שדב אחראי על אינסוף שיפוצים, בבית הוא ממש לא ממהר לחתוך. "יש את העפעף, את הסנטר, הוא צריך קצת בוטוקס" מסבירה אישתו.

>> אלירז שדה: "צר לי על סער שיינפיין"

>> אנשים, ראשון-שלישי ב-18:50