כל הפרטים על גבי אשכנזי

גבי אשכנזי נולד במושב חגור בשנת 1954 לניצול שואה שעלה מבולגריה ולילידת סוריה. אשכנזי הילד התבלט עוד לפני שנכנס לכיתה א': "הוא היה מארגן למשל את כל משחקי המחניים וכולם תמיד רצו להיות בקבוצה שלו" מספרת אחותו, ורד דמארי. אבל אפילו כילד שובב, גבי התלמיד היה אהוב המורות: "במקצועות ההומניים אין לי מה לומר, הוא היה תלמיד טוב, אבל במתמטיקה, כמו כל ילד ישראלי" מספרת פרידה אשכנזי, אמו של גבי.

בגיל 14, נסער עדיין מתוצאות מלחמת ששת הימים החליט אשכנזי להתקבל לפנימייה הצבאית בגלילות על חשבון קריירה מבטיחה אחרת: "הוא היה שחקן כדורגל ברמת עמידר. בזמנו דוביק שוויצר רצה לקחת אותו למכבי תל אביב אבל אז הוא החליט ללכת לפנימייה הצבאית. אז הרווחנו רמטכ"ל אבל הפסדנו שחקן כדורגל" מספר אדיר שמיר, חברו של גבי אשכנזי.

בשנת 1972 התגייס אשכנזי לגולני ולאחר מלחמת יום כיפור הוא פוגש את רונית במסיבה וכאן פורצת מלחמת גרסאות: "רונית טוענת שזו הייתה אהבה ממבט ראשון, שלו אותה, אך הוא טוען אחרת שהיא חיזרה אחריו. עד היום הויכוח נמשך" מספרת אחותו של אשכנזי. בשנת 1978 נפצע גבי אשכנזי במבצע "ליטני", פציעה שתוצאותיה הוא סוחב עד היום: "עד היום היד השמאלית שלו מעוותת" מספר קובי לויטה, בן דודה של רונית אשכנזי.

אחרי הפציעה התמנה למפקד גדוד 51 בגולני, פיקד על כיבוש הבופור במלחמת לבנון והמשיך לטפס במעלה הדרגות. בכל השנים האלה כשגבי בשטח, רונית מנהלת את הבית. "הצל"ש מגיע לאישתו.  אמנם הוא הבן שלי, אבל גבי בלעדיה לא ידע להסתדר בחיים האזרחיים. עכשיו הוא בטח ילמד" מודה אימו של גבי אשכנזי.

הרמטכ"ל האהוב ביותר עם הסיום המביך ביותר

ברזומה שלו כתוב שהוא הרמטכ"ל ששיקם את צה"ל אחרי מלחמת לבנון השנייה. "גבי אשכנזי הוא בדיוק כמו שארץ נהדרת תיארה אבל הפוך" טוען ד"ר רונן ברגמן. "מדובר באדם סופר מתוחכם, מאוד חכם, ערמומי, פרנואיד, משכיל, דובר אנגלית רהוטה" הוסיף. שילוב התכונות האמיתיות שלו והתדמית ההפוכה היו סוד הקסם של גבי אשכנזי  - אף רמטכ"ל לא זכה למופע אהבה כזה מחייליו אבל גם לא למופע סיום מביך כזה.

גבי אשכנזי לא נמצא בכותרות בשבועות האחרונים אבל זה לא אומר שהוא רגוע, להיפך הוא מחכה במתח רב למבקר המדינה שישפיע על עתידו וגם על עתידנו. "אני אותו גבי שאתם מכירים. ומי שמכיר אותי כבר 40 שנה. אמרתי אמת אני אומר אמת ואמשיך להגיד את האמת" סיפר אשכנזי בספטמבר 2011.
עוד לפני שפרש לתפקיד הרמטכ"ל נחשב גבי אשכנזי לאדם שיוכל לטלטל את הזירה הפוליטית במחי התמודדות, ואז הגיע מסמך הרפז. בדיעבד התברר כי זהו מסמך מזויף שמטרתו, כנראה הייתה לסכל את מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל ואף לפגוע בשר הבטחון  - שניהם

יריבים ותיקים של אשכנזי. עם המסמך נכנסה לחיינו רונית אשכנזי, אישתו של גבי - "המעורבות של רונית הוסיפה נופך סנסציוני לעלילה. אבל רונית אשכנזי הייתה תחנת ממסר בין בועז הרפז לגבי אשכנזי והפוך" טוען ד"ר רונן ברגמן, מחבר הספר "הבור" יחד עם דן מרגלית. כעת, מבקר המדינה צריך כעת לקבוע האם אישתו של הרמטכ"ל דאז הייתה הזרוע המבצעת שבה השתמש גבי כדי לא ללכלך את ידיו שלו.

אנשים, ימי רביעי וחמישי, 18:50

מה אתם חושבים על הזוג אשכנזי? בואו לדבר על זה בפייסבוק אנשים