יום לפני שהגיעה דפני ליף לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בו דנו בכתב אישום שהוגש נגדה, בין השאר, על עבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, וביום בו חבריה למחאה סתיו שפיר ואיציק שמולי הצליחו להבטיח את מקומם בכנסת ה-19, פגש אותה דרור גלוברמן לשיחה אישית.

ליף לא מתחרטת שלא הצטרפה לפוליטיקה: "אני מה זה לא תולה תקוות במערכת בחירות הזאת, הפוליטיקה היא די מגעילה. היא נתפסת כמגעילה. אתה צריך להגיד: 'אני רוצה להיבחר', וצריך להיות לזה סוג של אופי"

בתשובה לשאלה האם היתה לה כוונה לרוץ לפוליטיקה היא אמרה, "ההתלבטות הגיעה לרגע אחד בגלל לחץ מבחוץ. 'תרוצי, אני אבחר בך. כל מיני כאלה, ואתה יודע אנשים שאומרים לך 'תשמע  אתה מפקיר את הזירה, זה המקום היחיד שאפשר להשפיע בו' – אז לרגע נלחצתי". כשנשאלה מה היא חושבת על שמולי ושפיר שנבחרו לכנסת התחמקה מתשובה.   

עם זאת, בהמשך הראיון אמרה על חבריה לדרך, "אני חושבת שאיציק חיבל במאבק החברתי. הוא עשה את זה יותר מפעם אחת, הוא תמיד היה פוליטיקאי. ואני הייתי האחרונה לזהות. סתיו זה סיפור אחר, התאכזבתי מהרבה דברים בהתנהלות שלה, אני חושבת שנכוויתי ממנה יותר כי ציפיתי ממנה ליותר. אבל זה לא משנה את העובדה שכאילו סבבה שהם נכנסו".

ומה קורה עם ליף בימים אלו? "אני מקימה תנועה אזרחית שהמטרה שלה היא להעצים את המקום שלנו כאזרחים בתהליך קבלת ההחלטות. אני אומרת בוא ונקים ועד אזרחים. הכנסת זה לא ועד אזרחים, מה שצריך זה להקים כלב שמירה אזרחי שכל הזמן מזכיר לאנשים האלה במהלך הקדנציה שהם עובדים בשבילנו, הכנסת הזאת אמורה להיות המשך ישיר של הרחוב". במקביל היא מחפשת בימים אלו עבודה " אני לא מתביישת בזה שאני מחפשת עבודה, אני גאה בזה", היא אומרת. צפו בכתבה המלאה

אנשים, ראשון-שלישי, ב-18:50