בשבועות האחרונים נמצא שר התחבורה ישראל כ"ץ, אולי בעל כורחו, במרכזה של סערה מתמשכת שעשויה להוביל לפיטוריו. אחרי שיחת נזיפה מראש הממשלה ועימות חזיתי בין השניים בכלי התקשורת, השר כ"ץ פתח את ביתו שבמושב כפר אחים, ובין מטעי הזיתים בהם מטפלת אשתו, הזוג חשף את השאיפות הפוליטיות.

רעייתו של השר, רונית לא חוששת להגיד שהיא לא מרוצה מתפקידו הנוכחי של בעלה: "הוא היה צריך להיות שר בטחון". אבל מתברר שקיימות שאיפות גדולות יותר והיא בהחלט רואה אותו מכהן כראש הממשלה. כשבמהלך הראיון רונית משאירה את הממלכתיות בצד, ואף רומזת שבניגוד לאחרות היא אינה מתחברת לכינוי "גברתי", השר כ"ץ ממהר להרגיע: "אל תדאגו היא יודעת להתנהל בכל מקום".

ייתכן ודבריה של כ"ץ רק מוסיפים למשבר העמוק המתהווה בשבועות האחרונים בין השר כ"ץ לבין ראש הממשלה נתניהו. אחרי שבסוף השבוע שעבר הצליח כ"ץ להביא לקיום העבודות ברכבת ישראל במהלך השבת למרות הלחץ שהופעל מצד המפלגות החרדיות, השבוע אותו לחץ הכניע את ראש הממשלה שביטל את העבודות למרות דרישותיו של השר. אמש (שישי) בסמוך לכניסת השבת פרסמה לשכת ראש הממשלה את ההודעה בדבר השהיית העבודות בעקבות הלחץ שהופעל מצד המפלגות החרדיות והדרישה להביא את הנושא להכרעה תוך 72 שעות. עוד בהודעתו תקף נתניהו את כ"ץ בחריפות ואמר: "אין דרך להבין את פעולותיו של כ"ץ אלא כניסיון מכוון להביא למשבר מיותר עם החרדים כדי לערער את יציבות הממשלה".

השהיית עבודות התשתית שתוכננו הביאה לכך שכבר במוצאי השבת יהיו שיבושים כבדים בתנועת הרכבות ובין תחנת תל אביב לבין תחנות חיפה לא תתקיים תנועת רכבות כלל. בין הנוסעים שיפגעו כתוצאה מהחלטה זו ישנו רוב גדול של חיילים שעל פי הפרסומים יוכלו להיעזר במערך הסעות שיפעיל משרד הבטחון. אותו מערך לא יוכל לתת מענה לאזרחים שיתקשו להתנייד ברחבי הארץ בגלל השיבושים.

נתניהו וכ"ץ, ארכיון (צילום: אפי שפריר, פלאש 90, חדשות)
נתניהו על כ"ץ: "מנסה לערער את יציבות הממשלה" | צילום: אפי שפריר, פלאש 90, חדשות

על פי הודעת משרדו של נתניהו, בעקבות דיווחים סותרים ממשרד התחבורה על הצורך בעבודות, החליט ראש הממשלה שלא לקיימן בשבת, מה שיצר משבר אמון חריף בינו לבין שר התחבורה, ישראל כ"ץ.
יממה בלבד לפני סערת העבודות ברכבת ישראל, נשמע שר התחבורה בקטע מראיון לחיים אתגר ב"אנשים" שפורסם במהדורת החדשות של ערוץ 2 כשהוא מטיל ספק בהכרח שראש הממשלה יתפקד גם כשר התקשורת. "אני חושב שצריך למנות שר תקשורת", אמר כ"ץ, "אני חולק על ראש הממשלה בעניין הזה. הטיעון שמושמע שכאילו כדי למנוע לחצים רק ראש הממשלה צריך להיות שר התקשורת - אני לא מקבל אותו".

על רקע המחלוקות בין כ"ץ לבין ראש הממשלה בנוגע לעבודות ברכבת ישראל בשבת וסביב סוגיות נוספות הקשורות במאבקים פנימיים על הנהגת הליכוד, גובר החשש לכך שנתניהו יפטר את כ"ץ כבר בתחילת השבוע. 
בהמשך לדבריו על תפקידו של ראש הממשלה כשר התקשורת בראיון לחיים אתגר שישודר הערב ב"אנשים", כ"ץ מדגיש שאינו חושש מפיטורים מהממשלה: "זה לא הראיון האחרון שלי בתור שר".

"אנשים" - רביעי וחמישי ב-18:50, שבת ב-19:15