>> כל מה שרציתם לדעת על שלום דומרני

העבריין שלום דומרני הוא אחת הדמויות המסקרנות בפרשת מרגול. למרות שהוצג לצד עמיר מולנר כאיש מפתח בפרשה הוא אינו עצור ומתהלך היום כאדם חופשי. על פי כתב האישום, דומרני היה מעורב באיומים על אמרגנה של מרגלית צנעני, אסף אטדגי, ובתמורה ביקש מהזמרת שתסייע לו לייצג את חלק מבוגרי כוכב נולד.

"השחור"

שלום דומרני נולד בשנת 1975 בשכונת שמשון הקשה והקשוחה באשקלון.  אימו היא ילידת הארץ ואביו שעלה מאתיופיה בשנת 1955, ניהל מרכז גמילה מסמים בעיר. למרות שדומרני לא הצטיין בלימודים, בבית הספר היסודי זוכרים אותו היטב ולא בשל סיבות לימודיות. כבר מגיל צעיר הוא נחשב לאימת שכונת שמשון וכונה "השחור". עוד לפני שהיה בן 20 החל לצבור הרשאות בעבירות של סחר בסמים ואלימות. מאז ועד היום בילה חלק ניכר מחייו הבוגרים מאחורי סורג ובריח.

בדרך למעלה דומרני פיתח שיטה ייחודית. "אנחנו רואים לאורך השנים שהוא נצמד ומחבקים אותו עבריינים הכי בכירים בסביבה שלו ובשלב מסוים הוא גובר עליהם" סיפר העיתונאי אמיר זוהר. "הם פשוט נעלמים. חלק נרצחים וחלק פשוט זזים הצידה" הוסיף.

הבורר

דומרני הוא אחד הבוררים המבוקשים בעולם התחתון ועבור הליך כזה הוא גובה כסף רב. "הוא בן אדם חכם. לא סתם אנשים מגיעים לבוררויות שלו. הוא אדם כריזמטי אבל הכריזמה שלו מבוססת על כוח ופחד" טען העיתונאי אמיר זוהר.

לפי חלק מהסברות דומרני היה מעורב גם בבוררות שהובילה להגלייתו של הכדורגלן לשעבר חיים רביבו ללוס אנג'לס. שמו של דומרני נקשר גם בסכסוך המיליונים סביב חברת הגז "רציו" במסגרת ניסיון ליישב מחלוקת בין משקיע לבעלי החברה. בשנים האחרונות החל דומרני להרחיב את עסקיו מהתחום הפלילי לעסקים חוקיים. המשטרה סימנה את דומרני כאחד מיעדיה המרכזיים של הפרשה ועצם המוערבות שלו גם אם באופן רופף הפכו את העניין המשטרתי בפרשה לגדול אפילו עוד יותר.

>> כל מה שרציתם לדעת על שלום דומרני

עו"ד משה שרמן ועו"ד דוד יפתח מגיבים על פרשת מרגול

אנשים, ימי רביעי וחמישי, 18:50

עלייתה ונפילתה של מרגלית צנעני

פספסתם? הפרקים המלאים של אנשים לצפייה ישירה