שני כהן הפכה בשנתיים האחרונות לאחת הכוכבות הכי גדולות שעל הבמה הכי מרכזית של הבידור הישראלי.  למרות ההצלחה הענקית היא הכי עממית שיש ונטולת פוזה. היא מפרגנת לכל אחד כי גם עכשיו, כשהיא משלימה הכנות לדמויות של העונה החדשה בארץ נהדרת, היא לעולם לא תשכח כמה קשה הייתה ההתחלה: "נתנו לי לעשות את אלין לוי בשידור חי בתכנית הראשונה. זה היה רגע נורא סימבולי, פקחתי את העיניים ואני בשידור חי, בחיים לא עשיתי שידור חי ואני לא נושמת. רק חשבתי לעצמי 'אני בשידור חי, מה זה אומר', וניהלתי דיאלוג בפנים". מודה שני. "כשסיימנו את יום הצילום, רצתי לחדר איפור והתחלתי לשטוף פנים כדי שלא יראו שאני בוכה" הוסיפה.

>> כל מה שרציתם לדעת על שני כהן

כהן עברה לארץ נהדרת אחרי שהייתה המרכז של "שבוע סוף": "לקחתי סיכון כשעברתי מ'רשת' ל'קשת'. בעיקר כי אני אוהבת בתים ולהרגיש בבית. לוקח זמן להרגיש בבית. רק באמצע העונה השנייה שלי, התחלתי להרגיש בבית" מוסיפה.

"רק בגלל הרוח"

אחותה האמיצה, גל כהן, נלחמת שלוש שנים בסרטן ובגיל 19 וחצי, דווקא אחרי השתלת מח עצם, המצב פתאום התדרדר. "הלכתי לרופא שלה ושאלתי אם היא תהיה בסדר ואז הוא אמר את המשפט הנורא מכל 'אנחנו לא ראינו ילדים שיצאו מזה'" חושפת שני. "עמדנו ליד המיטה שלה והתחלנו לשיר את 'בגלל הרוח' של שלומי שבת. זה חרוט לה על כל המצבה" מספרת שני.
בהצגה שהעלתה בסוף שנה ב' בבית הספר למשחק נפרדה מאחותה גם על הבמה בדרך שהיא מכירה הכי טוב, בכנות ובהומור. בכל התהליך הזה היה גם לצידה גלעד ורובל, אותו הכירה עוד בתיכון והתחתנו כשהיא הייתה בת 27: "הוא רציני והכי גבר וגם הכי לא. זה האיש שלי לגמרי" מספרת כהן.

בארץ נהדרת היא גם תסריטאית והיא לא זזה מטר בלי המחברת עליה היא כותבת רעיונות ובכל רגע היא מחפשת את הדמות הבאה: "יש לי המון הקלטות באייפון, לדוגמא נהג מונית שכל הדרך אומר לי שאני יותר מנינט". כהן קפצה לכוכב על בעיקר בזכות אותה ילדה שאוטוטו בת 12.

"בת מצווה יש רק אחת, חתונה לא בטוח"

"הייתי בבת מצווה והיה שם ריקוד עם אמא ושיר עם אבא, ושיר עם סבתא וריקוד עם סבתא וקומה שלמה של מתקנים ואז אמרתי 'יש פה עניין מה זה מוגזם" מספרת שני על תהליך העבודה על קשת ליבליך. "מישהיא אמרה לי שהבת שלה אמרה לה שבת מצווה יש פעם אחת, חתונה לא בטוח. משם הכל התחיל" מוסיפה.

הערב היא פותחת את העונה התשיעית של ארץ נהדרת ואל תתפלאו אם בקרוב תשמעו אותה גם שרה שירים שכתבה והלחינה וחשבה שנועדו לאחרים. אבל אחרי שתגע בכל כוכבי הרייטינג, תחזור לתיאטרון והביתה, לבמה: "אני רוצה בגיל 90 בתאטרון לעשות את התפקיד האחרון שלי ואז אגיד סבבה". מספרת שני.

>> כל מה שרציתם לדעת על שני כהן

אנשים, ראשון-שלישי ב-18:50

>> הם חוזרים: ארץ נהדרת  מגלה את ישראל מחדש

>> כל הכתבות של אנשים