המתמודדים שהגיעו לעונת העשור של "מאסטר שף" יצרו לא מעט ויכוחים בין השף ישראל אהרוני לאייל שני בפאנל השופטים. הבוקר (חמישי) אהרוני סיפר לפאולה וליאון רוזנברג מהסט של צילומי לוח השנה המסורתי של חברת ארקוסטיל, כי למרות המריבות הוא ושני דווקא חברים טובים. "אנחנו לא רק רבים, אנחנו צוחקים זה עם זה. הוא מצחיק אותי. אני מת על אייל, מה היינו עושים בלעדיו? הוא ערך בלתי נדלה לתוכנית. אנחנו חמישה שופטים עם תפיסה אחרת לגבי בישול. אז אנחנו מתווכחים - מותר לנו".

מבחינת סטיילנג אתם בתחרות ברורה.
"איזה תחרות? אני מנצח אותו ביד קשורה מאחורה".

השף המצליח הוא לא רק אייקון טלוויזיה ומטבח הוא גם המחבר של כמה ספרי בישול מצליחים מאוד. "ספר הבישול הסיני הראשון שכתבתי, בשנות השמונים, היה הראשון שלא היה כתוב בלשון נקבה. לא שלחתי את האישה למטבח, אלא רק את מי שאוהב לבשל".

אפילו שאתה מופיע בטלוויזיה מחשבים אותך כאיש משכיל.
"אני מנסה לפענח מה המילה 'אפילו' עושה במשפט הזה. אנחנו לא נכנעים לסטראוטיפים".

אתה מקבל טוקבקים רעים?
"אני חסין. לא הרבה מקללים אותי, אני מקבל שבחים".

בקרוב אהרוני יחגוג יום הולדת 71, לצוות המנחים הוא סיפר את הסוד שלו לחיים בריאים. "זה האנרגיות שיש לי. אני קצת היפר אקטיבי, קצת עם הפרעת קשב. אני חרוץ, אם אני אשב בבית אני אנבול. אבל יש את האמירה הזאת 60 זה ה- 50 החדש, זה שטויות. לגוף יש חוקים משלו ומתחיל להיפתח אצלי פער בין האנרגיות ליכולות הפיזיות. הסוד של להזדקן בחן הוא לדעת להכיר את היתרונות והמגבלות שלך ולפעול דרכן, לא להיבהל".

מה נאחל לך לחמישים השנים הבאות?
"ממש אין לי עניין לחיות עוד 50 שנה, להיות בן 100 ומוגבל אין לי שום עניין בזה. אני רוצה לחיות טוב עד כמה שאני אחיה וזהו".