השרה מירי רגב הגיעה ל"אופירה וברקוביץ'" כדי להרים כוס לחיי ניצחון הליכוד בבחירות, הגיבה על הטענות שעלו כלפיה כי נעדרה מהשטח בזמן קמפיין הליכוד בחודשים האחרונים וסיפרה איפה הייתה בזמן שצולמה תמונת הבכירים בליכוד.

במהלך הראיון נשאלה רגב אם היא חוששת לא לקבל את התיק שהיא רוצה, אחרי שהתבטאה בעבר כי היא קורצת לתיק הפנים, החינוך או המשרד לביטחון פנים, כשברקע דרישות המפלגות הקטנות מנתניהו לקראת הרכבת הקואליציה. "עוד לא ישבתי עם ראש הממשלה נתניהו לדבר איתו על התיק", אמרה בראיון, "אמרתי שאני רוצה לעשות מספר שינויים וסדר במקומות נוספים, ואמרתי שמעניינים אותי תיקים נוספים, בין היתר, השרה לביטחון פנים. הגיע הזמן לעשות סדר במשטרה ואני חושבת שאני יכולה לעשות את זה". 

החזרת קצת כוחות, חזרת לעצמך?

"דווקא ביבי. התקשורת ליטפה את בני גנץ ואשכנזי, אף שאלה קשה לא שאלה אותם".

מה את רוצה? הם חמודים.

"אתה הולך עם חמודים לקרב?"

אמרת שבני גנץ לא אפוי.

"אני חושבת שבני גנץ הוא לא אפוי ולא כשיר להיות ראש ממשלה. היה רמטכ"ל סביר, קיבל שם גם הרבה החלטות לא, בעיני ולא רק בעיני, גם מבקר המדינה אמר. אבל תקשיב, 35 מנדטים ועוד אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה אמר את ההמלצה לכתב אישום. כל הזמן רק כיסחו אותו בתקשורת וליטפו את בני גנץ. הניצחון הוא של ראש הממשלה נתניהו שירכיב את הממשלה, גוש ימין הוא גוש גדול והוא הגוש שימליץ עליו".

זה נראה כאילו זה לנצח. הימין ינצחו גם עוד עשר שנים.

"קודם כל זה מראה שזה הציבור, אתה רוצה להחליף את הציבור? הציבור אמר את דברו כן לימין ולא לשמאל. כן למנהיג דגול".

לא באופן מובהק.

״הוא בדרך לנשיא טראמפ, עובר בראיונות באולפן על הכרה ברמת הגולן. שואלים אותו שאלות קשות, והוא ענה על הכל. למה אתם לא שואלים את בני גנץ על ה-50 מיליון. נראה לך שאני הולכת לוותר לו? נראה לך שאני לא אבקש חקירה על החמישים מיליון, על מה יש לו בנייד?".

הוא אמר שהמידע שיש לו בטלפון לא קשור לאירן.

"אבל לאיראנים יש את המידע ולך אין".

מאיפה את יודעת שלאיראנים יש את המידע?

"האיראנים פרצו לו לטלפון. אם אין שום דבר תגיד מה יש לך בנייד, אתה כבר לא אדם פרטי. ברגע שאתה רוצה להיות מועמד להיות ראש ממשלה - תגיד מה יש לך בנייד".

למה לא דיברת חודש חודשיים לפני הבחירות?

"נשבר מהשקרים והספינים של כולם. מה-1.3 עד ה-9.4  היו לי 119 ראיונות בטלוויזיה, 47 ראיונות ברדיו, ארבע ראיונות ביום".

השתנית? נהיית יותר מתונה.

"הייתי מאוד מתונה כשאמרתי שהוא לא אפוי״.

אולי אחרי הצילום של התמונה ביבי ביקש להרגיע את הרוחות. הוא לא כעס עלייך?

"ביבי לא ביקש כלום. בואי נדבר על האמת - לא הייתי שם. זו הייתה ישיבה סיעה במרכז בגין, הייתי בשעה הראשונה ואז הלכתי לצילומים אצל חנוך דאום. מה לעשות? לא הייתי שם. הם סיימו את הישיבה, עלו באופן ספונטני וצילמו תמונת סלפי".

אמרת בצורה מפורשת, לא הוזמנת כי הוזמנו רק הלבנים.

"לא אמרתי את זה. מי שציטט אותי ציטט אותי לא נכון, שקרי. גבאי ניסה לעשות ספין עלי ועל המזרחיים. ראש הממשלה מעולם לא דיבר איתי על התמונה, מעולם לא דיבר איתי על המזרחיים".

ביבי גזען?

"חס וחלילה".

רוני מאנה אמר, אבי גבאי אמר. כולם שקרנים?

"רוני מאנה לא יודע מה הוא אמר וזה לא מעניין אותי. אני מכירה את ראש הממשלה, אני יושבת עם רעייתו שרה, הם אנשים שמכבדים את המזרחיים ואוהבים אותנו. מעולם לא דיברו איתי על ההיבט המזרחי. מכבדים אותי. זה שקר מוחלט. בקמפיין אפשר לעשות הכל, ולשקר".

את יכולה להגיד לי שבחודשיים האחרונים לפני הבחירות לא כעסת על ביבי?

"לא. על מה אני אכעס עליו? אתה טועה. אתה ראית את קבלת הפנים שהייתה בכנס הניצחון? דיברתי איתו 4-5 פעמים ביום כדי להתעדכן מה קורה, מה יש בסקרים, מה הולך".

ממה הוא עשוי?

"נשבעת לך אלוהים נגע בו. לאיש הזה יש איזו ברכה, יש לו איזו הילה, יש פה איזשהו משהו שאני לא יכולה להסביר, אנשים בשתיים וחצי בבוקר קורסים והוא מתקשר: 'שימו לב לזה, תצאו לזה', הוא מנהיג מליגה אחרת״.

לא מזיז לו שמיליון תושבים לא רוצים אותו בתור ראש ממשלה? הערים הגדולות לא בחרו בו.

"70 אחוז רוצים אותו. הפריפריה בחרה בו. אז הערים הגדולות לא בחרו בו. ראש הממשלה קיבל את האמון הגדול ביותר שקיבל הליכוד ב-20 שנה האחרונות. צריך להתנצל כשאומרים שנתניהו הוא מנהיג מליגה אחרת? לא".

ראינו את החיבוק והנשיקה של ביבי ושרה, יש ביניהם זוגיות מיוחדת.

"זה ריגש אותי. הוא הרגיש במקום הזה את האהבה, הוא הרגיש בבית, הוא אמר 'אני רוצה להודות לשלושה אנשים, אני רוצה להודות לרעייתי שרה ולילדים שלי', בחיי אני מתרגשת. הוא קוסם בפוליטיקה כמו שברקוביץ' היה קוסם בכדורגל. הוא כואב את מה שקורה לרעייתו ולמשפחה שלו. יש להם דרך שהם עוברים 22 שנים שאני לא מקנאה בהם. הוא אוהב אותה, הוא מעריך אותה, הוא מחשיב את דעתה, היא אישה חכמה, היא אישה רגישה, היא העוגן שלו, הוא אומר את זה בכל מקום. לאחל להם המשך זוגיות טובה, המשך שיתוף פעולה טוב, המשך שלהם ביחד".

בואי נדבר על התיק. כל פעם שמרכיבים קואליציה החבר'ה בליכוד נדפקים. את חוששת לא לקבל את התיק שאת חולמת לקבל או שהובטח לך?

"לא הובטח לי שום תיק. אני עוד לא ישבתי לדבר עם ראש הממשלה נתניהו לדבר איתו על התיק".

הוא ישב איתך?

"בוודאי. אני אמרתי שאני רוצה לעשות מספר שינויים וסדר במקומות נוספים, זה לא סוד. ואמרתי שמעניינים אותי תיקים נוספים".

השרה לביטחון פנים?  

"בין היתר, השרה לביטחון פנים, הגיע הזמן לעשות סדר במשטרה ואני חושבת שאני יכולה לעשות את זה".

גלעד ארדן לא עשה עבודה טובה?

"גלעד עשה עבודה מצוינת".

אז למה להחליף אותו בכלל?

"אני לא יודעת מה הוא רוצה. אני לא אקיים את הדיון של התיקים שמעניינים אותי בתקשורת. התחושה שלי שראש הממשלה נתניהו מאוד סומך עלי. התחושה שלי שהוא ראה את השינויים שהובלתי מול אליטה מאוד קשה בתרבות, שנגעתי בבטן החלשה ללא פחד".

עשית הרבה בלאגן. הרבה אמנים לא מעריכים את העבודה שלך.

"עשיתי שם מהפכה וסדר, שום בלאגן. המון אמנים מעריכים את העבודה שלי, וחלקם לא, כמו בכל מקום".

ואם לא תקבלי מה שאת רוצה?

"אני אשמע את מה שיש לראש הממשלה להגיד לי ואני בטוחה שהוא יתן לי תיק שיכבד את מה שאני רוצה. אני מציעה שנמתין בסבלנות כמו שאמרתי גם במדגם. ראש הממשלה הוא אדם עם ניסיון פוליטי מדהים, הוא יודע מי האנשים הנכונים לאיזה תפקידים. אני סומכת עליו שבסופו של יום הוא ירכיב את הממשלה הטובה ביותר למדינת ישראל״.

הוא צריך לתת לדתיים הרבה תיקים, וזה על חשבונכם.

"תהיה לנו קואליציה של 64, זו לא קואליציה פשוטה, אבל אני חושבת שהקואליציה תבין שאחרי מה שהם עברו בבחירות, הם צריכים להיות אחראים. גם הם רוצים לשבת בממשלה עם נתניהו, גם הם רוצים להיות השותפים הטבעיים של נתניהו, כי הוא הבטיח שהוא ישב עם השותפים הטבעיים. לכן, יצטרכו להיות ויתורים אצלנו וגם אצלם".

כאמא לילדים, היית רוצה לראות את סמוטריץ' שר החינוך?

"לא אני קובעת מי יהיה שר החינוך. אף אחד לא קבע עדיין שהוא יהיה שר חינוך, אני לא יודעת מה אומר. יש המון סטריאוטיפים לגבי מה האג'נדה שלו. הוא אדם שקול, הוא אדם נבון, אני לא פוסלת אף אחד משום תפקיד אבל תודה זה לא מה שאני צריכה להתעסק איתו ולא אתם, אלא ראש הממשלה נתניהו".

היית רוצה את תיק החינוך?

"תפקיד החינוך הוא תפקיד מדהים, הוא תפקיד נהדר, וכמו שאמרתי לך יש כמה תפקידים שמעניינים אותי, אבל עליהם אני אדבר עם ראש הממשלה נתניהו. אני מבטיחה לך שהוא ירכיב את הממשלה הטובה ביותר לטובת מדינת ישראל".

אני לא אוהב שהדתיים משתלטים על כל המדינה.

"הדתיים לא משתלטים על שום מדינה. לא תהיה כפייה דתית כמו שעד היום לא הייתה כפייה דתית. יהיה כבוד לדת ולמורשת ישראל. אנחנו אנשים מאמינים, אנחנו לא מתביישים בזה, ואנחנו רוצים לשמור על מורשת ישראל במדינת ישראל".