הוא סיים את הבחירות האחרונות עם ארבעה מנדטים בלבד ורגע לפני היציאה לבחירות חדשות הפתיע, אך גם אכזב רבים מבוחריו, כשהודיע שהוא יתאחד עם הליכוד, זאת בניגוד להצהרותיו בעבר.

שר האוצר משה כחלון, הגיע לראיון ראשון מאז הבחירות אצל "אופירה וברקוביץ'" ותקף את מבקריו: "אני לא התליין של ביבי. כשיאיר לפיד אמר שלוש שנים שהוא רץ לבד ולבסוף התחבר עם גנץ כולם אמרו שזו אחריות לאומית אבל כשאני מתחבר לביבי זו בגידה".

אנשים הצביעו כחלון כי לא רצו את הליכוד.
"בסדר גמור. הם הצביעו לכנסת ה-21 והיא נגמרה. אנחנו בדרך לכנסת ה-22".

כל כנסת משה כחלון משתנה?
"תגידו לי, אני יכולתי לרוץ לעוד מערכה תוך שלושה חודשים?".

אז למה לא חיכית עד שהממשלה תתפרק?
"אמרתי שהאיחוד הוא רק בתנאי שהממשלה נופלת. יש פה עליהום של התקשורת שהוא לא הגון. אני שלחתי הודעות לכולם עם ההסכמים והופיע בפירוש שההסכם בטל אם אין בחירות. אף אחד בתקשורת לא אמר את זה כי חיכו שאני אתלה את ביבי".

למה עשית את זה? האם זה בגלל שפחדת לא לעבור את אחוז החסימה?
"הבחירות שלי עלו כ-20 מיליון שקלים. אני לא אלך לקושש כספים אצל אנשים בגלל האגו ובסוף אתרסק".


אבל אז לפחות היית שר אוצר, מי מבטיח לך את זה עכשיו?
"אני חושב שאני אהיה שר אוצר אם ביבי ינצח, ואני מניח שהוא ינצח".

הוא הבטיח לך?
"יש לי איתו סיכום. היו לנו עליות ומורדות אבל סך הכול הבאנו הישגים בארבע שנים. אני סומך עליו שיקיים את ההסכמים".

"אני לא יכול לבוא ולהגיד לציבור 'תתמכו בי ואני אלך עם ביב'י ואז לברוח לו"


כחלון ניסה להסביר את הנסיבות שהובילו לאיחוד: "אני איש ימין. אני ב-24 שעות האחרונות של הניסיון להקמת הממשלה כשהשלטון הולך לעבור לידי השמאל ולכן התייצבתי לצד הליכוד לצד הימין. אני פה גם אם כל העולם יתקוף אותי כי אני חושב שאסור שהשלטון יעבור לשמאל".


מה יקרה אם תהיה ממשלת שמאל? מדינת ישראל תתמוטט?
"מבחינת ערכית זה לא נכון. 2.5 מיליון איש הצביעו למפלגות שאמרו שיתמכו בנתניהו. זו לא גניבת שלטון אם ממשלה אחרת הייתה קמה?".

כשנשאל אם מפלגות השמאל הן לא ציוניות, ניצל כחלון את ההזדמנות לעקוץ את אביגדור ליברמן, "אני לא אומר חלילה שהם לא ציונים, אבל אני לא יכול לבוא לציבור להגיד לו 'תתמכו בי ואני אלך עם ביבי' ואז לברוח לו".

אתה תצביע בעד חוק החסינות?
"כל חוק שיגיע אבדוק אותו אבל ביבי יודע שהוא לא הולך לחוק חסינות. אני מציע שתתנו לראש הממשלה לסיים את ההליך המשפטי ואתם תראו שכל מה שצועקים לא קורה".


תתמוך בפסקת ההתגברות?
"אתמוך בנושאים ספציפיים במסגרת חוק יסודות החקיקה. זה חוק שמסדיר גם פסקת ההתגברות וגם את שלוש רשויות השלטון – המחוקקת, המבצעת והשופטת".

האם אתה חושב שביבי לא צריך לעמוד בפני בית משפט אם יוגש נגדו כתב אישום?
"אין דבר כזה. הוא אזרח כמו כולם".


אתה לא חושש מפריימריז בליכוד? שיבגדו בך?
"אנחנו ממש לא שם. בסקרים הפנימיים של הליכוד אני מאוד גבוה. הגעתי לקומה עשר בפוליטיקה הישראלית אבל עד קומה תשע הליכוד הוביל אותי. בחיים שלי לא ירקתי לצלחת שאכלתי ממנה". כחלון המשיך לדבר על המפלגה בה צמח ואמר: "הליכוד זה הבית שלי – מעולם לא הייתי יכול להיות שר אוצר אם לא מפלגת הליכוד שנותנת צ'אנס לאנשים מהפריפריות. רק בליכוד אפשר להגיע למקומות האלה ולכן אני מעריך את המפלגה".

מה לגבי חוק הגיוס?
"אני תומך בכל חוק גיוס שמקובל על צה"ל. מי שמגייס זה הצבא, לא הרבנים ולא ליברמן. אני לא אגייס אנשים שהצבא לא רוצה אותם ולא אמנע ממנו לגייס אנשים שהוא צריך".

לסיום, מה יותר גדול – הליכוד או ביבי?
"ביבי מנהיג גדול וענק והליכוד היא מפלגה ערכית חשובה".