בשבוע האחרון מבצע שומר החומות הקצין מאוד את השיח האלים שמתרחש ברשתות החברתיות, כשארבעה עיתונאים בחברת החדשות קיבלו איומים על חייהם ונאלצו להסתובב עם אבטחה צמודה. אופירה אסייג התייחסה לנושא במונולוג אישי בו קראה לעם ישראל לחזור לאחדות ולחדול מהאלימות שמתקיימת ומגיעה גם לרחובות מדינתנו.

"בשנתיים האחרונות גם אני נאלצתי להסתובב חמש פעמים עם אבטחה צמודה, 24 שעות ביממה", התחילה אסייג, "למה הסתובבתי עם אבטחה? ככה, כי הגבול במדינה נחצה מזמן. מה קורה לנו? איך הגענו למצב שאנשים מקללים ברשתות החברתיות? מאחלים מוות, מחלות קשות ועוד ביטויים שאני לא רוצה לחזור עליהם כאן באולפן שלנו. ולמה? כי למישהו הייתה דעה שונה משלהם וזה נוגד את דעתם. תגידו אתם רציניים? איך הגענו למצב שדנה ויס, יונית לוי, רינה מצליח, גיא פלג, איילה חסון, ליאור קינן ועיתונאים נוספים מקבלים איומים על חייהם כי הם רק העזו לעשות את עבודתם והביעו את דעתם על המסך".

"תגידו ירדנו מהפסים? כתוב איפשהו שכולנו צריכים לחשוב אותו הדבר? עד כמה שאני יודעת, ואני קצת יודעת תנ''ך, דווקא שם כתוב משהו אחר ואפילו הפוך. כתוב שם שעלינו לכבד זה את זה ולעשות את הכל כדי להשכין שלום בתוכנו. זה מה שהופך אותנו לעם אחד, עם חזק. כבר שנים אנחנו חיים בתוך עולם של שנאה פנימית, כעס ואלימות. כבר שנים מנהיגים מדברים אלינו בצרוה אלימה ומסיתים אותנו זה נגד זה רק בגלל הפוליטיקה ובשביל הכיסא שלהם. ברשתות החברתיות הכל מותר היום: לקלל, לאחל מוות ואף אחד אל רוצה לעצור את זה. אז מה הפלא שזה מגיע לרחוב?"

"ועכשיו אתה ביבי תגיד לי, אתה ראש הממשלה כבר שלושה עשרה שנים. לא חשבת שההתבטאויות שלך נגד התקשורת יגרמו בסוף למישהו לאיים על עיתונאים? איפה האחריות שלך לעצור את האלימות הזאת? לא יזיק לך כראש ממשלה להגיד משהו בנושא. הרי אתה איש מכירות מעולה, אז בוא תמכור לנו קצת דרך ארץ אני בטוחה שיש לך דרך לעצור גם את האלימות אם רק היית רוצה. השאלה היא אם אתה רוצה".

"מה הצעד הבא? אני אפילו לא רוצה לדמיין. בואו נרגע, בואו נחזור לשפיות, בואו נכבד את האחר, בואו ננשום ובואו נזכור שהרוב המוחלט של אזרחי המדינה, ימנים ושמאלנים, חרדים וחילונים, ערבים ויהודים, אנחנו רוצים לחיות פה בשקט זה לצד זה. אנחנו רוצים להיות עם חזק, להילחם ביחד באויבים ללא שסע ופיצול. המדינה הזו יקרה לי, לך, לך וגם לעיתונאים – תתפלאו. כולנו עם אחד, זה לא משנה בכלל אם אנחנו שמאל או ימין. זו השעה שלנו, זה הזמן שלנו להראות לכל העולם שאנחנו יד אחת. יש לנו מספיק אויבים בחוץ, תשאלו את נטלי פורטמן וג'יג'י חדיד. בואו ננצח ביחד, יש פה מקום לדו קיום כמו שהיה עד היום. ואל תשכחו עם ישראל חי וקיים".