אם חשבתם שאתם כבר מכירים בעיניים עצומות את מסלול המוקדמות של "נינג'ה ישראל 2018" ומהמרים בקלות מי יצליח לסיים אותו, תחשבו שוב. בפרק הבא של התוכנית שישודר ביום רביעי בקשת 12, יוחלפו שניים מהמכשולים היותר מאתגרים במסלול, בשניים חדשים ומאתגרים לא פחות. המסלול יפתח כרגיל עם מכשול הסטפר, שבו המתחרים מדלגים בין חמישה לוחות משופעים. משם הם יעברו לאומגת בול העץ וממנה, לגשר המטבעות המאתגר.

במקום טיפוס יתדות לרשת - קבלו את אתגר ידית לרשת
המכשול הרביעי, היה עד עכשיו טיפוס היתדות לרשת – שבו נדרשו המתמודדים להתקדם מיתד ליתד ולנעוץ את שתי היתדות האחרונות, עד להתייצבות ברשת. בפרק הבא, יחליף אותו מכשול עם שם דומה – "ידית לרשת".

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018 

במכשול החדש, אוחזים המתחרים בשתי ידיות ברזל גדולות שנתלות מהתקרה ובעזרתן, הם צריכים להתנדנד כדי לצבור תנופה. בעזרת התנופה הם מנסים להגיע לרשת, לתפוס בה אחיזה שמשלבת ידיים ורגליים ולהתקדם בירידה, עד להתייצבות על המזרן. בשום שלב אסור למתחרה שגופו יגע במי הבריכה שמתחתיו, ונגיעה משמעותה פסילה וירידה מהמסלול.

מכשול ידית לרשת (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12)
מכשול הידית לרשת | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12

במקום הצמיגים התלויים - קבלו את אתגר הקורה ההפוכה
המכשול החמישי בפרקים הקודמים היה "הצמיגים התלויים", שאותו הצליחו עד כה לעבור חמישה מתחרים בלבד. בפרק הבא, יחליף אותו מכשול חדש - "הקורה ההפוכה", שבו המתחרים צריכים לזחול ולטפס על קורה מפותלת, שהאחיזה בה צרה עד מאוד. זהו אתגר קשה במיוחד למתחרים בעלי משקל גוף גבוה, שצריכים לשאת אותו בזמן שהם זוחלים הפוכים.

מכשול הקורה ההפוכה (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12)
הקורה ההפוכה | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12

מכשול אחד בלבד יפריד בין המתחרים שיעברו את הקורה ההפוכה לבין סיום המסלול – זהו כמובן המכשול האחרון של שלב המוקדמות – הקיר. המתחרים שתפסו את עשרת המקומות הראשונים בסיום הפרק הקודם של "נינג'ה ישראל", כבר העפילו לחצי הגמר. בפרק שישודר ברביעי (21:00, ערוץ 12) מתחרים חדשים יזנקו במטרה לתפוס את המקומות הבאים בחצי הגמר, שיקבעו בשקלול התוצאות של שני הפרקים הבאים בתוכנית. כמה מהם יצליחו? התשובות ברביעי בערוץ 12.

>>לוח שידורים ערוץ 12

עוד ב"נינג'ה ישראל 2018":

"נינג'ה ישראל": הטירוף ממשיך ברביעי, 21:00 בקשת, ערוץ 12