יפתח קושניר לוקח לעצמו שניה לפני שהוא אומר את שם המשפחה שלו. כנראה שככה זה כשאבא שלך הוא אחד האנשים המפורסמים בארץ, השחקן ומנחה הטלוויזיה הוותיק אבי קושניר. אבל יפתח הלך תמיד בדרך שלו, והלך רחוק מאוד.

בגיל 11 הוא התחיל לנסוע לטפס על הרים בכל העולם ואפילו הוא אומר שצריך להיות ילד די מוזר בשביל זה. אותו ילד גדל להיות אלוף ישראל לנוער בטיפוס, ענף לו הקדיש את רוב שנותיו, ממש עד לאחרונה. עכשיו, יפתח קושניר יצא למסע מסוג אחר. כשנפתחה ההרשמה לגרסה הישראלית של תוכנית "אתגר הנינג'ה" המצליחה, הוא ידע שזה מה שהוא רוצה: להיות הנינג'ה הראשון של ישראל. העובדה שמדובר באתגר הקשה בעולם ממש לא הרתיעה אותו. 

A post shared by Yiftach Kushnir (@yiftachkushnir) on

"באתי לנינג'ה בלי ציפיות ואמרתי שזו רק תוכנית טלוויזיה, לא תחרות ספורט אז יהיה מה שיהיה", הוא נזכר איך הכל התחיל. "ככה חשבתי, אבל כשהגעתי לצילומים ראיתי שזו תחרות ספורט ברמה הכי גבוהה שיש, אז התחלתי לקחת את זה ממש ברצינות. הייתי עובד כמלצר 10-12 משמרות בשבוע עד שהתקבלתי לנינג'ה ובמקביל, התחלתי גם קורס פסיכומטרי. ניצלתי את העובדה שאני רק לומד ולא עובד, וכשלא עבדתי התאמנתי בשיא הרצינות לקראת התחרות".

לצד הרצינות והתחרותיות נראה שיש לו גם צד משוחרר יותר, ובמהלך השיחה איתו הוא סיפר בעונג של הפיצות המטורפות שאכל לאחרונה במהלך חופשה באיטליה. לא בדיוק התזונה שהיינו מצפים לה ממי שעוסק בספורט תחרותי מילדות. "אני כבר לא בסצינה של תחרויות הטיפוס אז אני עושה מה שאני רוצה עכשיו. אני עדיין לגמרי בעניין כתחביב, סופר בדרך כלל כל גרם חלבון, מתכנן את השבוע שלי והחופשות שלי לפי איפה אני רוצה לטפס. בשבילי זו דרך חיים". 

A post shared by Yiftach Kushnir (@yiftachkushnir) on

דרך החיים הזו מובילה אותו עכשיו גם אל מסך הטלוויזיה, מקום מוכר מבחינת הייחוס המשפחתי אבל פחות לו באופן אישי. "אני ממש לא בא לרכב על הפרסום של אבא שלי", הוא מבהיר, "באתי בשביל הספורט, לא מעניין אותי להתפרסם. זה אף פעם לא היה הכיוון שלי. אגב, בשנים שהתחריתי בענף, אם היינו באים יחד לקיר טיפוס היו יותר כאלה שזיהו אותי מאשר את אבא שלי".

יפתח ואבי קושניר (צילום: נינג'ה ישראל, קשת12)
"אבא תומך מ-100% בדרך שלי". יפתח ואביו, אבי קושניר | צילום: נינג'ה ישראל, קשת12

אבא שלך תומך בקריירת האקסטרים שלך?
"הוא תומך במאה אחוז בדרך שלי, כולל כשהייתי בן 15 והפסדתי בית ספר בשביל להתחרות. אני מת עליו, הוא אחד האנשים האהובים במדינה ומבחינתי גם אחד האנשים הכי טובים שיש. אבל אין ספק שלפני שבאתי לתוכנית הטריד אותי שיתייגו אותי בתור 'הבן של'. החלטתי שאני אעשה הכל כדי להיות הכי טוב בתחרות ורוצה שלזה גם יתייחסו".

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018 

עוד ב"נינג'ה ישראל 2018":

"נינג'ה ישראל": תוכנית חדשה. רביעי (25.7) בקשת, ערוץ 12