בניגוד לתחרויות ספורט אחרות, אתגר הנינג'ה זהה לגברים ולנשים, מעניק הזדמנות שווה לכולם להוכיח את יכולותיהם. בפרק של "נינג'ה ישראל" ששודר בשבת האחרונה (4.8) בלט הכוח הנשי, עם הופעות מרשימות של דנה תייר ובמיוחד של דפנה גיטלר, שהרימו את הרף לייצוג הנשי בתחרות.

דנה נעצרה רק במכשול הלפני אחרון "הקורה ההפוכה", רחוק יותר מבן זוגה שי שנפל בשלב ה"ידית לרשת". דפנה, שאחיה ערן סיים את המסלול ולחץ על הבאזר, נעצרה רק בקיר המעוגל שבסיום המסלול, שם חסרו לה סנטימטרים בודדים. אפשר לציין גם את אמור פז שנעצרה גם היא במכשול הלפני אחרון במסלול בו התחרתה "הצמיגים התלויים" בפרק הראשון של התוכנית בארץ. הישגים נשיים באתגר הנינג'ה הם דבר מקובל, אך הרף הגבוה שהציבו המתחרות הישראליות כבר בעונת הבכורה כאן בארץ, הוא לא דבר מובן מאליו.

>>לוח שידורים ערוץ 12

בגרסה האמריקאית של הפורמט, קייסי קטנזרו הייתה האשה הראשונה בהיסטוריה שעברה את הקיר. היא עשתה זאת בעונה השישית לשידור התוכנית בארה"ב, למרות שנתוניה האישיים צנועים ביותר – גובה של 1.50 מטרים ומשקל של 45 ק"ג, מה שלא מנע ממנה לשרוף את המסלול ולחוץ על הבאזר. ההופעה הזו של קייסי הפכה אותה לאחת הנינג'ות המוכרות ביותר בעולם, כשהקטע שלה מסיימת את המסלול זכה ליותר ממיליון צפיות ב-YouTube.


האישה השנייה לסיים את מסלול ה-Stage One בארה"ב הייתה ג'סי גראף, בעונה השמינית של הפורמט. ג'סי היא פעלולנית מקצועית שהופיעה בין היתר בסרט "וונדר וומן" בו כיכבה גל גדות. את ההכרה העולמית שלה קיבלה ג'סי בעיקר בגלל הקטעים שלה מתחרה במסלול הנינג'ה, שהפכו ויראליים והגיעו כבר לעשרות מיליוני צפיות.

בעונה השמינית בארה"ב, הצטרפה לאתגר ג'סי נוספת – ג'סי לרבק, שקיבלה את הכינוי "פלקס" והפתיעה, שכבר בתור "רוקי נינג'ה" (כך קוראים בארה"ב למתחרים בעונתם הראשונה בפורמט הוותיק) העפילה יחד עם גראף לגמר המחוזי בלאס וגאס. בעקבות ההצלחה שלה, היא נבחרה להרכיב לעצמה שלישיית לתחרותTeam Ninja Warrior המשודרת בארה"ב, והממשיכה ליצר הישגים גם בעונות הנינג'ה ששודרו מאז.

A post shared by Australian Ninja Warrior (@ninjawarriorau) on

השיא המרשים מכולם נקבע לאחרונה באוסטרליה, שם שלוש נשים עברו את הקיר בערב אחד. ג'ורג'יה בונורה עברה את הקיר בניסיון השלישי, ואחריה עשו זאת גם סלסטה דיקסון ואינדיה הנרי. שלושה שמות חדשים יחסית לצופי הנינג'ה בעולם, שכבר נכנסו לספרי ההיסטוריה.

ב"נינג'ה ישראל", כאמור דפנה גיטלר היא כרגע האישה שהגיעה הכי רחוק, כשנעצרה רק בקיר בזמן של פחות מארבע דקות. כמה פרקים או עונות היא תחזיק ברקורד המרשים הזה? כמו שלמדנו עד עכשיו, שיאים בנינג'ה טבעם להישבר, ומהר.

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018 

"נינג'ה ישראל": רביעי ושבת בקשת, ערוץ 12