"דווקא הרגשתי באחד הימים הטובים שלי. כשעליתי על הדלת הראשונה במכשול בו נפלתי לא עבר לי בראש תסריט של נפילה. גם כשהגעתי לדלת הרביעית לא האמנתי שיש סיכוי שאני נופל ואז, משהו השתבש", ככה סיכם יפתח קושניר את הנפילה לבריכה, שסיימה בצורה מאכזבת את הקנדציה המפוארת שלו בעונה הראשונה של "נינג'ה ישראל".

קושניר הגיע למקום השלישי בגמר, אחרי הזוכה הגדול יובל שמלא ואחרי אלכס חזנוב שהגיע למקום השני. "אני לא ממש יודע להגיד מה קרה ומה השתבש", ניסה קושניר להסביר הבוקר (א'), "המכשול שבו נפלתי הוא קשה מאוד ומסתבר שגם באחד מהימים היותר טובים שלך אתה יכול ליפול בו. כנראה שלא הייתי לגמרי מרוכז ויצאתי קצת מפוקוס. השניה הזו של הנפילה למים הרגישה לי כמו נצח".

בשידור הגמר נראה היה שקושניר לקח קשה מאוד את הנפילה, עזב את המסלול לכמה דקות ופרש אל מאחורי הקלעים. "אלה הרגעים שאני רוצה להיות לבד, לא רוצה חיבוקים או מילים טובות. למזלי המשפחה מכירה אותי מספיק טוב כספורטאי ונתנה לי את הספייס הזה. יותם אחי הגדול ממש ליווה אותי פיזית אל מאחורי הקלעים כדי שאוכל לקחת שניה לעצמי. הרשיתי לעצמי טיפה להתפרק, לא יותר מדי. ישבתי ושתקתי כמה דקות, הייתה אכזבה גדולה מאוד שליוותה אותי גם למחרת".

למרות האכזבה הרבה קושניר התאושש ומצא את הכוחות לחזור שוב אל המסלול ולעודד את חברו יובל שמלא: "אני מאמין שלא צריך להיתקע עם הראש למטה. נהניתי מאוד מהדרך שעשיתי בנינג'ה וכמה רגעים אחר כך גיליתי שאחד החברים הטובים שלי זכה, אז שמחתי מאוד. אם אחזור לעוד עונה? האמת שאני לא יודע, יש לי קודם טיול במזרח ואחר כך נראה". 

אלכס חזנוב, שסיים כאמור במקום השני, הגיע הבוקר לאולפן התוכנית "חדשות הבוקר עם ניב רסקין" יחד עם יובל שמלא, כדי לסכם את הקרב הגדול ביניהם בגמר. "האמת שהרגשתי בסדר לא לעבור את שמלא, כי הוא נתן הופעה מטורפת", פרגן חזנוב שסיים במקום השני. "אמרתי לעצמי שאני ממש לא חייב לנצח אותו ואפשר ליהנות מהרגע. היה ברור לי שאם לא אני אז אני רוצה ששמלא או קושניר יזכו, היה ליובל ביצוע מטורף ומבחינתי את שלי עשיתי בתחרות. אחרי שנפלתי פעמיים הייתה לי עוד הזדמנות לעלות על המסלול ומדהים מבחינתי שזה קרה בכלל".

אדם ברוטמן, שהיה מתחרה מוביל במהלך העונה ונפל גם הוא למים באירוע הגמר, התייחס להפסד המכובד: "היה מדהים לראות את הגמר וכבוד עצום להיות חלק מהעונה הזו ולהגיע לשלבים המכריעים. אין מילים לתאר את התופעה ששמה יובל שמלא, פשוט ספורטאי ואתלט מדהים. הוא ניצח את חזנוב שנתן שם עבודה טובה מאוד, גם קושניר ומתן בלו הוכיחו איזה פנומנים הם. כולנו באנו להילחם, לצערי נפלתי מוקדם מדי בגלל רגע אחד של חוסר ריכוז ששלח אותי למים. אני ממשיך להתאמן ולהתחזק לקראת העונה הבאה ואבוא חזק ומוכן יותר. אין לי שום ספק בשבעונה הבאה אני הולך להיות על פסגת הר מידוראימה. בינתיים אני ממש אסיר תודה על החוויה האדירה בעונה שהסתיימה". 

"נינג'ה ישראל" משודרת בקשת, ערוץ 12