לשלום קחלון, אחד מהמתחרים שהעפילו לגמר הגדול של "נינג'ה ישראל" יש סיפור חיים לא שגרתי. כילד הוא עזב את בית הוריו וגדל בפנימיה. כנער הסתבך לא פעם, ואפילו נפתח נגדו תיק על עבירה של סחיטה באיומים. מסלול חייו השתנה כשהחל לעסוק בספורט. מאימון לאימון הוא החל להסתבך פחות ולפרוח יותר. אחד מרגעי השיא שלו הגיע על מסלול הנינג'ה, שם הבטיח כאמור את המקום בגמר הגדול של העונה.

"שלום הילד לא היה מאמין שאגיע לאיפה שאני היום. עכשיו אני מאמין, אני כאן", סיפר קחלון בראיון לתוכנית "אנשים" עם קורין גדעון וליאון רוזנברג. "ההורים שלי לא ראו עדיין את חצי הגמר אבל אני מאמין שהם יראו שידור חוזר שלו. מבחינת תגובות לשידור קיבלתי הרבה תמיכה מהפנימייה וחברים שפרגנו לי".

"הספורט שינה לי את החיים, הרגיע אותי", הוא מוסיף על המהפך בחייו. "כל פעם שהתאמנתי עשיתי פחות בלאגנים ושטויות. במשך הזמן הפכתי את זה למרכז החיים שלי. אני חושב שבנינג'ה הוכחתי לאנשים שאפשר להתקדם, לא משנה איפה גדלת". שלב חצאי הגמר של נינג'ה ישראל ימשיך בפרק נוסף שישודר הערב (שני, ערוץ 12) ושלום מצדו כבר מתכונן לשלב הבא בתחרות. "אני מתכונן למכשולים קשוחים יותר בגמר ולא ממש יודע למה לצפות, משתדל להתאמן כרגיל", הוא סיכם בהתייחסות לגמר.

"נינג'ה ישראל 2018": הערב (שני) 21:00 בקשת, ערוץ 12