אחרי שצופי התוכנית למדו להכיר היטב את מסלול "נינג'ה ישראל" ולהעריך באיזה מכשול יסיים כל מתחרה, האתגרים משתנים פעם נוספת. בפרק הבא שישודר ביום רביעי הקרוב, יחליפו שלושה מכשולים במסלול ויציבו בפני המתחרים החדשים אתגר שונה וקשוח במיוחד. הפתיחה של המסלול תהיה זהה – קפיצה בין לוחות ה"סטפר" ומעבר של "אומגת בול העץ", אבל ההמשך כבר יראה אחרת.

במקום גשר המטבעות – הגשר השבור
עד כה נדרשו המתחרים לעבור גשר של מטבעות תלויים, לא הכי יציבים אמנם, אבל כאלו שיש בהם מספיק מקום כדי להניח את הרגל במקום המתאים ולהתקדם למכשול הבא. אבל עכשיו מגיע טוויסט בעלילה. הגשר השבור, מכשול שכבר הפיל עשרות מתחרים ברחבי העולם. במקום טבעות יש בו משולשים שתלויים הפוכים ומתנדנדים באוויר, והמתחרה צריך לדרוך עליהם קלות ולחצות בריצה מהירה את האתגר. זריזות ושיווי משקל הם שם המשחק במכשול, שמצריך מהמתחרים בעיקר פלג גוף תחתון חזק.

מכשולי פרק 5-6 בנינג'ה (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12)
הגשר השבור | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12

במקום ידית לרשת – טבעות לרשת
אתגר הידית לרשת גרם ללא מעט מתחרים להיפסל, מי על שלא הצליח לאחוז בשתי ידיו את הידית ומי בגלל שרגלו נגעה במים. באתגר הבא אחיזה לא נכונה תוביל להתרסקות אל הבריכה מגובה רב יותר. המתחרים יצטרכו לזנק מטרמפולינה שמוצבת על המסלול אל טבעת שתלויה בגובה, ממנה לעבור אל טבעת נוספת ולהקפיץ אותה מעל מגרעת. אחרי שייסימו את כל זה יצטרכו המתחרים לצבור מספיק תנופה כדי להגיע לרשת. משם יצטרכו לתפוס בה אחיזה ולרדת בה עד למזרן מבלי לגעת אפילו לרגע במי הבריכה שנמצאים מתחת.

מכשולי פרק 5-6 בנינג'ה (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12)
טבעות לרשת | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12

במקום הקורה ההפוכה – הפחים המרחפים
הקורה ההפוכה הציבה אתגר קשה במיוחד למתחרים מסוימים שלא כל כך הסתדרו עם האחיזה הצרה שבה. מצד שני למתחרים שמגיעים מענף הטיפוס כמו יפתח קושניר, הקורה היתה הזדמנות לתת שואו בלתי נשכח. עכשיו מתחלף מכשול הקורה באתגר שבו היכולות שלהם להחזיק את משקל גופם בגובה באות לידי ביטוי. הם ידרשו לזנק בין מספר פחים התלויים בגובה, כשגם בהם האחיזה צרה במיוחד עם מעט מאוד מקום לאצבעות. המתחרים יצטרכו למצוא בהם בכל זאת אחיזה טובה ולצבור תנופה עם הפעלה נכונה של פלג הגוף העליון, שתנחית אותם על המזרן ותסדר להם שלושה ניסיונות לצלוח את האתגר הבא – הקיר – השלב בו מסתיים המסלול.

מכשולי פרק 5-6 בנינג'ה (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12)
הפחים המרחפים | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל 2018", קשת 12

האתגרים הלא פשוטים הללו נחתו כאמור בישראל וצורפו למסלול "נינג'ה ישראל" שהוקם זה מכבר בחיפה. "אנו שמחים מאוד לארח בנמל חיפה את המסלול המטורף של נינג'ה ישראל במסגרת השירותים לקהילה", סיפר זוהר רום, דובר נמל חיפה ומנהל תחום התיירות. "באירוע משתתף גם קהל שהגיע למתחם ללא תשלום וזכה לחוויה יוצאת דופן. אנו מאמינים שזו רק ההתחלה בפתיחת הנמל לאירועים לקהל הרחב, בשטח שהוכרז לפני מספר חודשים כחזית הים העירונית של חיפה".

>>עקבו אחרי עמוד הפייסבוק הרשמי של "נינג'ה ישראל" 2018 

עוד ב"נינג'ה ישראל 2018":

"נינג'ה ישראל": רביעי ושבת בקשת, ערוץ 12