סיכום הטבלה בתום הערב השני של מקצה המוקדמות ה-12

טבלת סיכום מקצה מוקדמות 12 ערב שני
צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

22:56 - מהסטפר לבאזר: בר סנפיר לחץ על הבאזר אחרי 2 דקות ו-43 שניות
בר סנפיר בן ה-26 מכרמי יוסף נחשב לאחד המתמודדים המבטיחים בעונה הקודמת ורבים ציפו שיגיע עד לגמר, אבל נפל להפתעת כולם במכשול הראשון, הסטפר. סנפיר חזר העונה עם מטרה אחת בלבד: לעשות תיקון ל"פשלה של החיים", כפי שהוא עצמו מכנה אותה, לסיים את המסלול וללחוץ על הבאזר. סנפיר עבר את הסטפר המרחף באופן שונה מאוד מבעונה הקודמת, לאט ובזהירות. הוא ירד באומגה, תפס את חבל הבנג'י מצויין ונחת על המזרון. הוא מעד בגשר הלהבים אבל הצליח לסחוב את עצמו עד לסוף הגשר, המשיך לכר הניגוח והתקדם באמצעותו מהמסגרת הראשונה, לשנייה ולמזרון. בשלושת הקולבים, סנפיר זינק לקולב הראשון ועשה את דרכו קולב אחרי קולב לעבר הקיר הכפול. הוא בחר לנסות את המגה קיר, הסתער עליו אבל לא הצליח לטפס עליו, ניגש מיד אל הקיר הרגיל וטיפס עליו בניסיון הראשון. אחרי שתי דקות ו-43 שניות סנפיר השלים את התיקון שלו ולחץ על הבאזר.

בר סנפיר
בר סנפיר | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
בר סנפיר
בר סנפיר | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

22:36 - סגולות האננס: אליהו אלבז נפל למים במכשול החמישי (03:38)
אליהו אלבז, בן 47 מראשון לציון, הוא יבואן אננסים ומאמן קרוספיט וגלישה. אלבז עבר את מדרגות הסטפר בזהירות, תפס טוב את חבל הבנג'י ואחרי מאבק קצר נחת בהצלחה על המזרון עם שתי הרגליים. הוא המשיך אל גשר הלהבים ורץ אותו עד למזרון, זינק אל הטרפז, תפס בכר הניגוח הראשון, התקדם לקצה המסגרת הראשונה וזינק בהצלחה אל המסגרת השנייה. אלבז הצליח להתקדם עם הכר השני עד סוף המסגרת והמשיך למכשול החמישי. הוא זינק לקולב הראשון, התנדנד, צלח את המעבר לקולב השני, אבל אז איבד את האחיזה ונפל לבריכה.

אליהו אלבז
אליהו אלבז | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
אליהו אלבז
אליהו אלבז | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

22:12 - בקצב ברזילאי: לואיז מריו פרננדס דה קרוז לחץ על הבאזר אחרי 2 דקות ו-26 שניות
לואיז מריו פרננדס דה קרוז, בן 36 מגבעתיים, עובד בניקוי חלונות בסנפלינג ומתאמן בג'יו ג'יטסו ובקפוארה. הוא נולד בברזיל, עבד כמדריך טיולים ופגש את אשתו פאני בעת שטיילה בברזיל. פרננדס סיים את הסטפר המרחף בתוך עשר שניות, המשיך לזינוק בעליה ותפס יפה את חבל הבנג'י. הוא טס גם את גשר הלהבים, אחז בכרי הניגוח והתקדם בקצב מצויין בין מסגרות המתכת עד למזרון. פרננדס התקדם למכשול שלושת הקולבים, זינק יפה אל הקולב הראשון, עבר ממנו אל הקולב השני, סיים גם עם השלישי והגיע אל הקיר הכפול. הוא רץ אל הקיר הרגיל, טיפס עליו בניסיון השני ולחץ על הבאזר בתוך 2 דקות ו-26 שניות, אותו זמן בדיוק כמו גלעד מאיר.

לואיז מריו פרננדס דה קרוז
לואיז מריו פרננדס דה קרוז | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
לואיז מריו פרננדס דה קרוז
לואיז מריו פרננדס דה קרוז | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

22:06 - נס נינג'אי: דימה איזמאילוב נפל למים במכשול הרביעי (01:57)
הכירו את דימה איזמאילוב, בן 29 מקרית ים, מפקח הגנה מאש במקצועו. הוא היה שחיין מצטיין מגיל צעיר, עד לפני שש שנים, אז עבר תאונת דרכים קשה בעודו נוהג על אופנוע. רכב שלא עצר בתמרור עצור פגע בו פגיעת צד, הוא הועף לנתיב הנגדי והתנגש חזיתית במשאית. איזמאילוב הובהל לבית החולים במצב קריטי, הצליח להחלים מפציעותיו והוגדר נס רפואי. בתהליך השיקום שלו הציב לעצמו מספר מטרות כשאחת מהן היא לעלות על מסלול הנינג'ה. איזמאילוב צלח יפה את הסטפר המרחף, ירד באומגה, קפץ ממנה את חבל הבנג'י ונחת על המזרון. הוא התייצב מול המכשול הקשה ביותר עבורו, גשר הלהבים וסיים אותו בביצוע מרשים. בכר הניגוח, איזמאילוב זינק לטרפז, התנדנד, קפץ לכר הראשון והתקדם עד לקצה המסגרת. הוא יצר תנופה, זינק לעבר המסגרת השנייה והתקדם עד לקצה שלה, אך איבד כוחות ונפל לבריכה.

דימה איזמאילוב
דימה איזמאילוב | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
דימה איזמאילוב
דימה איזמאילוב | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:56 - ותודה לסבא טוביה: גלעד מאיר לחץ על הבאזר אחרי 2 דקות ו-26 שניות
גלעד מאיר בן ה-17, מטפס שמתגורר בכפר מונש, זכה לברכת הצלחה מהסבא המפורסם של חברתו, טוביה צפיר. הוא צלח את מכשולי הסטפר המרחף והזינוק בעליה בקלילות, נעמד מול גשר הלהבים ולמרות החשש הגדול מפניו, חישב את צעדיו היטב וסיים אותו בהצלחה. מאיר טיפס על כר הניגוח הראשון, התקדם עד לקצה המסגרת, זינק אל הכר הבא והתקדם אל עבר המזרון. בסיום המכשול המשיך מאיר אל שלושת הקולבים וקולב אחרי קולב התקדם לעבר הקיר. הוא בחר ללכת על בטוח ולנסות לעבור את הקיר הרגיל, הסתער עליו וטיפס בניסיון הראשון.

גלעד מאיר
גלעד מאיר | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
גלעד מאיר
גלעד מאיר | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:54 - הכר ששבר אותו: מעיין ביתן נפל למים במכשול הרביעי (00:36)
מעיין ביתן, בן 17 מכפר יונה, הכריז בביטחון שבכוונתו לשבור את מסלול הנינג'ה וללחוץ על הבאזר. הוא סיים בהצלחה את הסטפר המרחף, המשיך לזינוק בעליה, תפס טוב את חבל הבנג'י ונחת על שתי הרגליים במזרון. ביתן צלח גם את גשר הלהבים, זינק אל כר הניגוח הראשון, התקשה להתקדם באמצעותו על המסגרת, איבד את האחיזה וקרס לתוך המים.

מעיין ביתן
מעיין ביתן | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
מעיין ביתן
מעיין ביתן | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:53 - הגשר האדום: סהר וויס נפל למים במכשול השלישי (00:40)
סהר וויס, בן 19, סטודנט לפני גיוס, עלה למסלול מיד אחרי אחיו עידו. הוא עבר את הסטפר המרחף בקלילות, המשיך למכשול זינוק בעליה, תפס את חבל הבנג'י בירידה מהאומגה ונחת יפה על המזרון. בדיוק כמו אחיו, וויס מעד בלהב האחרון שבגשר הלהבים ומצא את עצמו בבריכה.

סהר וויס
סהר וויס | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
סהר וויס
סהר וויס | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:53 - קורבן ראשון לגשר: עידו וויס נפל למים במכשול השלישי (00:37)
הבאים לעלות על מסלול הנינג'ה הם האחים המטפסים עידו וסהר וויס. עידו, בן 24, הוא עובד תפעול במגרש רכבים. הוא צלח את הסטפר המרחף, זינק יפה מהאומגה לחבל הבנג'י וממנו טיפס על המזרון. וויס ניצב מול גשר הלהבים, רץ אותו, מעד ומצא את עצמו בבריכה.

עידו וסהר וויס
עידו וסהר וויס | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
עידו וויס
עידו וויס | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:52 - קפיצת ראש: יפתח פרנקל נפל למים במכשול השני (00:36)
יפתח פרנקל בן ה-34 עומל בימים אלו על דוקטורט בפיזיקה. בגלל שאין לו זמן לצאת מהמעבדה, הוא מצא את הדרכים שלו להתאמן לנינג'ה בין ארבעה קירות. פרנקל צלח את הסטפר המרחף, המשיך לזינוק בעליה, אחז באומגה, תפס טוב את חבל הבנג'י אבל לא הצליח לנחות כמו שצריך על המזרון ומצא את עצמו בתוך המים.

יפתח פרנקל
יפתח פרנקל | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
יפתח פרנקל
יפתח פרנקל | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:37 - על חודו של קולב: תום שקדי נפל למים במכשול החמישי (02:26)
תום שקדי, בן 30 מתל אביב הוא דוג-ווקר במקצועו. הוא לא עושה ספורט בכלל, אבל מאמין שהוא מסוגל להגיע רחוק במסלול הנינג'ה. שקדי צלח את הסטפר המרחף, ירד באומגה אל עבר חבל הבנג'י, תפס אותו נכון ונחת מצויין על המזרון. הוא המשיך אל גשר הלהבים, ריחף מעליו ובתוך 43 שניות כבר טיפס על כר הניגוח. הוא התקדם באמצעות הכרים מסגרת אחרי מסגרת, זינק למזרון, לא הצליח לנחות על הרגליים ותפס אותו בשתי ידיו. לכמה רגעים היה נדמה שאולי נגע במים, אבל משהתברר שלא הוא המשיך למכשול החמישי. שקדי זינק לעבר הקולב הראשון, יצר נדנוד, קפץ לקולב השני בהצלחה אבל לא הצליח לתפוס את הקולב השלישי ונפל למים.

תום שקדי
תום שקדי | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
תום שקדי
תום שקדי | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:30 - מרחק נגיעה: יעקב שפיזדה נפל למים במכשול החמישי (01:50)
הכירו את יעקב שפיזדה, בן 22 מירושלים. הוא השתחרר לפני ארבעה חודשים מצה"ל וחזר ללימודי ישיבת ההסדר. שפיזדה הוא חזן בבית כנסת שמתאמן בזמנו הפנוי בטריקינג ובסטריט וורקאאוט. הפתיחה שלו על המסלול הייתה טובה: הוא סיים את הסטפר המרחף, תפס טוב את חבל הבנג'י בירידה מהאומגה ורץ את גשר הלהבים בהצלחה. במכשול כר הניגוח, שפיזדה התנדנד על הטרפז, תפס את הכר הראשון והתקדם במהירות אל קצה המסגרת הראשונה. גם את המסגרת השנייה הוא תקתק ומצא את עצמו במכשול שלפני הקיר, שלושת הקולבים. הוא זינק לעבר הקולב הראשון, התנדנד וקפץ לעבר הקולב השני, אבל לא הצליח לתפוס אותו וקרס אל הבריכה.

יעקב שפיזדה
יעקב שפיזדה | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
יעקב שפיזדה
יעקב שפיזדה | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:21 - הורה! זוהר יוסף לחץ על הבאזר אחרי 2 דקות ו-36 שניות
המתמודד הראשון להערב הוא זוהר יוסף, בן 21 מהרצליה. הוא משוחרר טרי שמתאמן בקראטה ושיטת עידו פורטל. הוא היה חבר בלהקת מחולה ורקד בסגנונות מודרני ישראלי ובלט. יוסף דילג יפה בין מדרגות הסטפר המרחף, אחז באומגה, זינק אל חבל הבנג'י ונחת יפה על המזרון. הוא טס את גשר הלהבים ובתוך פחות מחצי דקה הגיע למכשול הרביעי, כר הניגוח. הוא קפץ אל הטרפז, ממנו אל הכר הראשון והתקדם באמצעותו עד לקצה המסגרת. יוסף זינק למסגרת השנייה והתקדם באמצעות הכר עד לצד השני של הבריכה. הוא התעייף מעט אבל הצליח לסיים את שלושת הקולבים, נעמד מול הקיר הרגיל, טיפס עליו על הניסיון הראשון ולחץ על הבאזר.

זוהר יוסף
זוהר יוסף | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12
זוהר יוסף
זוהר יוסף | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

21:15 - מתחילים: מי המתמודדים שיעלו הערב על המסלול?
מקצה המוקדמות ה-12 של "נינג'ה ישראל 2019" ממשיך ומתמודדים חדשים ממתינים על קו הזינוק. אמש (שבת) החמישה שסיימו את המסלול בזמן הקצר ביותר היו יוסי בן יוסף, אור אריאלי, אריאל בן עטר, שחר בלומנטל ויורי מנגפולי. האם הם יצליחו לשמור על הכרטיס שלהם לחצי הגמר? בין המתמודדים שיעלו הערב על המסלול: החזן מירושלים, שחיין שנפצע אנושות בתאונת דרכים, השתקם וחולם לסיים את מסלול הנינג'ה והמתמודד החוזר בר סנפיר, שנפל בסטפר בעונה הקודמת וחוזר השנה כדי לעשות את התיקון שהוא כה מחכה לו ולהגיע עד לבאזר.

ניב רסקין ורותם ישראל
ניב רסקין ורותם ישראל | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12