"אני לא הבן אדם הראשון ולא האחרון שנמצא בהליך משפטי ומרגיש חוסר אונים, זו תחושה שאין לך שליטה על כלום", כך אמרה היום בראיון לתכנית "הבוקר של קשת" דפני ליף בהתייחסותה להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להקפיא את ההליכים המשפטיים נגדה. מנהיגת המחאה החברתית הואשמה בשימוש בכוח ואיומים, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והתפרעות אלימה.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר לפני כשבוע על כתב האישום נגד דפני ליף בראיון לעובדה: "לא הייתי רוצה לראות את דפני ליף מורשעת בפלילים ומקבלת עונש על זה שהיא הקימה תנועת מחאה, לא כשאני מפכ"ל". ליף התייחסה לדבריו ואמרה: "מחלקת התביעות של המשטרה מטפלת בתביעות האלה אז אלו מילים ריקות מתוכן ואני עדיין נמצאת בהליכים".

ליף נעצרה ב-2012 כשנה לאחר המחאה החברתית הגדולה לאחר עימות עם שוטרים בשדרות רוטשילד, "כשיצאנו לרחובות ב-2011 זה היה דבר חדש וב-2012 אנשים היו בעמדות כוח אחרות והבינו מה הולך לקרות ולכן החליטו לעצור אותנו", היא מסבירה למה נעצרה דווקא אזץ

הקפאת ההליכים נגדה לדעתה אינה מספיקה, "הם גוררים את ההליך למעלה משנה ואם יש פה תום לב לפי המפכ"ל והיועץ המשפטי לממשלה אז הם צריכים לתת לי זיכוי", היא אומרת, "כרגע מדובר בעיכוב ההליכים אבל התיק נשאר פתוח. לי עדיף בתור בן אדם שעומד למשפט שהמשפט יתנהל כי ההוכחות שיש בידי המשטרה הן מביכות", היא מדגישה.