פרויקט מגורים ביפו ליהודים בלבד מעורר סערה. יעקב היימן, יזם המבקש להקים את הפרוייקט סיפר בתוכנית "הבוקר של קשת" על התוכנית שלו. "זוהי קבוצה של יהודים שרוצים לבנות בית בישראל ורוצים לקנות שטח ליהודים בלבד". היימן הדגיש כי מבחינתו לכל אחד יש זכות להתאגד סביב רעיון מסוים, "מותר ליהודים לבנות קהילה ויש לנו זכות להחליט ביחד איפה נקנה שטח".

לצידו של היימן התארח בתכנית ג'ימי טורק, תושב יפו וכדורגלן עבר, שכיהן בעבר כחבר מועצת עיריית תל אביב מטעם מרצ והזהיר מפני המהומות הצפויות אם הפרוייקט ייצא לדרך: "יפו תבער, ברגע שיש שטח שהכותרת שלו היא 'ליהודים בלבד' זה בניגוד לחוק ואני מחכה לתגובת של עיריית תל-אביב שנותנת אישורים לבנייה".

לטענתו, בשנים האחרונות ישנה תופעה של יהודים שמגיעים ליפו ומעוררים פרובוקציות, "אנחנו רואים ביפו גרפיטי על הקירות של 'מוות לערבים' ו'ערבים החוצה' והחבר'ה האלה זרקו ראש של חזיר במסגד", הוא סיפר והוסיף "יהודים וערבים גרים ביפו בשכנות מצוינת, אין לנו שום בעיה עם יהודים, יהודים באים לגור ביפו ונהנים מהחיים הטובים", הוא אמר.

בתגובה היימן טען שהוא לא היה שותף לאותם מעשים גזעניים שמנה טורק ושהוא מעוניין לבנות בשקט, "אין לי שום דבר נגד ערבים, אנחנו צריכים לזכור שמדינת ישראל היא מדינה יהודית, ולא דמוקרטית. לפני שלושה חודשים הייתי בהר הבית ושרתי את ההמנון ונעצרתי", הוא סיפר. לטענתו, זהו לא פרויקט גזעני שקורא "ערבים החוצה", "אנחנו רוצים לגור פה, בסך הכול אמרנו, 'יהודים פנימה'", הוא הוסיף.