ביום שבו מתקיימות הבחירות לפריימריז הגיעה שלי יחימוביץ' לאולפן "מה אתם אומרים", ולפני השאלות והתשובות הנוגעות לפוליטיקה איחלה לסיוון קליין מזל טוב על האירוסין ושיהיו לה הרבה ילדים: "בסוף עם כל הפוליטיקה, קריירה, חזון והכל - ילדים זה הכי חשוב". ובחזרה לנושא החם של היום: "פריימריז זה חלק חשוב מהדמוקרטיה, אולי יגידו שאני מזוכיסטית אבל זה חלק שאני אוהבת. זה מעין מסע כזה שבו אתה הולך ומבקש מאנשים להצביע לך, זה הדבר הכי נכון לעשות בדמוקרטיה, כי זה מזכיר לך אצל מי אתה עובד. פשוט להסתכל לאנשים בעיניים ולבקש את האמון שלהם - זה מסע מרתק".

>> עקבו אחרינו בפייסבוק

"אין מעשה פוליטי יותר לא ראוי", מיכאלי (צילום: חדשות)
"מרתיח אותי ששמים אותנו אחת מול השניה" | צילום: חדשות

שלי התמודדה בגבורה גם עם כמה מהשאלות הקשות של סיוון בפינה "בחוש את העיתונות". אז כמה שלי חוששת מהמתמודדות שעומדות מולה בפריימריז? "זה ממש מפריע לי ששמים אותנו אחת מול השניה כאילו מדובר בקרב תרנגולות, זה מרתיח אותי. למה אני מתמודדת מולן ולא מול איציק שמולי? איתן כבל? משה מזרחי? דווקא בגלל שאין הרבה נשים, יש לנו יותר סיכוי להיבחר". 

"הרי ידוע שיש עניין עם נשים ברשימות כאלה", סיוון התעקשה, אך שלי לא מוותרת: "זה לא נכון, אני אהיה הכי ישרה שאפשר, זו התמודדות ואני רוצה להגיע הכי גבוה שאני יכולה. יש כמה מתמודדים ומתמודדות ראויים וראויות, שהם גם יריבים וגם חברים, עם כמה שיש בזה משהו אבסורד, ככה זה במפלגה דמוקרטית". "יש משהו שכל הזמן זורק אותנו אחורה למעין קרב מדומה של נשים. ישנה גם את הבטחת הייצוג של נשים, אבל אני מאמינה שרוב הנשים בכלל לא ייצטרכו את ההבטחה, הן ייבחרו כי הן חזקות והן עשו עבודה טובה". 

אז איך זה עובד, מצביעים למתמודדים הפחות חזקים כדי להגיע כמה שיותר גבוה? "ממש לא, אני תמיד בוחרת חצי נשים וחצי גברים, ואני בוחרת אנשים שהם קרובים אליי מבחינה אידיאולוגית ושאני חושבת שהם ייתרמו רבות למפלגה". אז מה הכי חשוב לך להגיד היום? "הכי חשוב שיגיעו כמה שיותר אנשים להצביע, ברגע שיש מסה של מצביעים - הרשימה יותר טובה, וככה כל מיני קומבינות פשוט נמחקות. תעזרו לי בכך שתקראו לכמה שיותר אנשים לצאת להצביע". 

הפסל יוסר (צילום: יעל גידניאן)
הפסל השערורייתי | צילום: יעל גידניאן

ולסיום, שלי לא מתעלמת מפרשת הפסל של עמיר פרץ: "זו גזענות מגעילה, גם מי שיצר את הפסל, גם מי ששם אותו, גם הבעלים וגם האנשים שחלפו על פניו כל כך הרבה פעמים ולא אמרו כלום, עד שהגיעה אותה יעל וצילמה אותו. גזענות נגד מזרחים היא טאבו, אסור לדבר עליה בחברה הישראלית כדי לא להוציא את השד העדתי מהבקבוק, אבל כאן השד העדתי בכלל לא נמצא בבקבוק". 

מה אתם אומרים, ימים א'-ג' ב-9:00