אריאדנה רטמוזו שוורצמן עלתה לארץ מפרגוואי כדי שתוכל להתגייס לצה"ל. לאחר תקופה של לבטים היא החליטה להישאר ולהמשיך את חייה כאן, כך שבמשך קרוב לשלוש שנים היא לא ראתה את משפחתה וחבריה. השבוע, היא בחרה לשים לזה סוף כשחזרה הביתה והצליחה להפתיע את אמה, קארן, שנותרה המומה והתרגשה עד דמעות. הבוקר (שישי) השניים שוחחו עם גלית ויואב וניסו להסביר את התחושות שלאחר המפגש.

"היה קשה האמת. סיפרתי למלא אנשים חוץ מאמא ואבא כי כל הזמן רציתי לבדוק אם אמא רוצה משהו מהארץ אבל לא רציתי להיות שקופה", סיפרה אריאדנה על ההפתעה שהצליחה להוציא לפועל, ודיברה על הקושי של לחיות רחוק מהבית. "בהתחלה זה להמשיך, לא לחשוב כל כך הרבה ולהחזיק הכל לעצמך. ואז מגיעה המחשבה של כל כך הרבה זמן שלא הייתי בבית. זאת לא ההרגשה הכי יפה כי כולם רוצים בסופו של דבר לחזור הביתה. אני שמחה שעליתי והתגייסתי".

בהמשך, קארן דיברה על התחושות שליוו אותה כאשר ראתה את בתה במפתן הדלת ובהפתעה גמורה: "שיגעון, אי אפשר להסביר. לא ציפיתי לזה ממנה וכל הזמן שאני נזכרת בזה אני מתחילה לבכות", אמרה בהתרגשות והוסיפה על איך קיבלה את החלטתה של בתה לעזוב את הבית. למרות המרחק פיזי שנוצר ביניהן והגעגועים הרבים שהוא מביא עימו, אמה של אריאדנה בטוחה שהיא עשתה את הצעד הנכון. "אני רציתי שהיא תעשה עליה כי ידעתי שזה המקום שלה להתחיל את החיים. זה יותר טוב ממה שקורה כאן ועשיתי כל מה שיכולתי לעשות כדי לשכנע אותה להישאר בישראל".

בבית משפחת שוורצמן ישנו עוד אח צעיר נוסף, אוריאל, שמתכוון ללכת בדרכה של אריאדנה וכנראה שגם אמא שלהם תלך בעקבותיהם ותעלה ארצה. "אנחנו רוצים לעשות עלייה אולי בסוף השנה או בשנה הבאה ואני רוצה שהוא יתגייס לצבא" , אמרה האמא בנחרצות והוסיפה בנוגע לידע שלה על צה"ל. "שמעתי שמהצבא יוצאים החברים הכי טובים".

לסיום, אריאדנה נשאלה בנוגע לתוכניות העתידיות שלה ונראה שבדומה להפתעה שתכננה, גם הן כבר ידועות לפרטי פרטים. "בשנה הבאה כשאשתחרר אני ארצה ללמוד באוניברסיטה".