כמידי יום, הדס כחילה לויטס, הפקידה את בתה הקטנה אלה (4.5) בידי הגננות והסייעות המסורות. מה שהיא לא ידעה, שבאותו יום היא תקבל שיחת טלפון שתותיר אותה בסערת רגשות ושבתה תסיים את היום במרכז הרפואי לגליל בנהריה. היום התחיל כרגיל ואחרי ארוחת הבוקר בגן, אלה יצאה לשחק בחצר עם שאר הילדים. "אחרי כמה דקות שהוצאנו את הילדים לשחק ראיתי שאלה בוכה - וניגשתי אליה", סיפרה סייעת הגן שירלי ארובס, "ראיתי שהכתף שלה אדומה ושאלתי אותה מה קרה. 'שירלי עקצה אותי צרעה', היא אמרה לי ובזמן ששמתי לה קרח על העקיצה, התחלתי לראות שלפוחיות. התקשרתי להדס ושאלתי אותה אם אני יכולה למרוח לילדה פינסטיל ג'ל שהיה לי בתיק האישי שלי".

בת 4.5 פיתחה תגובה אלרגית לעקיצת צרעה (צילום: באדיבות המצולם, קשת 12)
פיתחה תגובה אלרגית - וניצלה בזכות סייעת הגן | צילום: באדיבות המצולם, קשת 12

מתי את מבינה שיש פה תגובה אלרגית?

"ברגע שראיתי את השלפוחיות על הכתף והפנים שלה נהיו ממש אדומות. התיישבתי על הרצפה והשכבתי אותה עליי כדי שתירגע. התקשרתי למד"א ותוך כדי שיחה ביקשתי שיקראו לג'ני מנהלת האשכול שתביא את מזרק האפיפן שיש לנו. ההידרדרות קרתה בשניות".

הדס, ספרי לנו על הרגעים בהם קיבלת את השיחה.

"ידעתי שאני אלרגית לצרעות ולכן יידעתי את הגן - והם היו עם היד על הדופק. אבל עד אותו רגע לא ידענו שגם אלה אלרגית. ברגעים האלה החרדות של כל הורה צפו והייתי בסערת רגשות ובחוסר אונים. אבל הייתי חייבת לשמור על קור רוח, כי הבנתי שיש סיטואציה שצריך לתפעל. מה שכן, בהתחלה לא הבנתי את רמת הסכנה שאלה הייתה שרויה בה - זה אירוע שהתגלגל ואין לתאר את רמת הלחץ".

בת 4.5 פיתחה תגובה אלרגית לעקיצת צרעה (צילום: באדיבות המצולם, קשת 12)
פיתחה תגובה אלרגית - וניצלה בזכות סייעת הגן | צילום: באדיבות המצולם, קשת 12

"בהזדמנות זו אני רוצה להגיד תודה לסייעת שירלי, אין לנו מילים להביע את ההערכה - היא שמרה לנו על היקר מכל. כל התפעול של האירוע הזה יחד עם צוות הגן היה נס אחד גדול".