"שלוש שעות אחרי הקבורה של דוד שלי, התקשרו לאבא שלי מחברה קדישא ואמרו לו: 'קברנו את האדם הלא נכון, אבל בואו לא נעשה מזה רעש, נעשה את זה בשקט'", כך סיפר היום בראיון לתכנית "הבוקר של קשת" רוני מזרחי, אחיינו של אלבר מזרחי, שנפטר לפני כשנה.

"כולם במשפחה שלנו מבוגרים מאוד וזה היה יום חורפי, אז ב-9 בערב הגעתי לבד עם חבר לבית העלמין בחולון וקברנו, כאילו מחדש, את דוד שלי", סיפר. לדבריו, חברה קדישא הספיקה להוציא את הגופה הלא נכונה מהקבר של דודו, "אני הגעתי לזהות מחדש את הגופה של דוד שלי ולמעשה עשינו את כל הקבורה מחדש בלי המשפחה ובלי כל האחים", הוא מדגיש.

"הטענה של חברה קדישא היא שקרתה 'טעות אנוש', ואנחנו לא רצינו לעשות בלאגן", הוא מספר "אבל גילינו שנאמר למשפחת הנפטר השני שהטעות קרתה בגלל שדוד שלי היה ערירי ואז לא יכולתי יותר. הטענה שהתקלה קרתה בגלל שהוא היה ערירי כמובן לא נכונה", הוא מדגיש, "ולכן החלטנו לצאת לתקשורת וזה התפוצץ", הוא מסביר.

עו"ד כרמי בוסתנאי שמייצג את משפחת מזרחי נגד חברה קדישא מוסיף, "לא מדובר בסתם טעות כפי שחברה קדישא הציגה את זה, זו רשלנות". בוסתנאי טוען שצריך לזכור שמדובר במונופול ואף אדם לא יכול לבחור מי ייתן לו את שירותי הקבורה הדתית במדינה. "הם מרוויחים מזה כסף, הם לא עושים זאת רק לשם שמיים למרות שיש פה עניין הלכתי מובהק ולכן נדרשת זהירות והקפדה", הוא מדגיש. "לא מדובר בטעות אלא ברשלנות, כי אין להם מתחרים", הוא מוסיף. "לכן חשוב להביא את העניין לידיעת הציבור, פרסום זה הניקיון הכי טוב".

בחברה קדישא העדיפו שלא להגיב לדברים כל עוד הנושא נידון בבית המשפט