"זה לא סיפור פוליטי, זה סיפור מאוד בעייתי, פלילי, קשה ולהערכתי לא ניתן יהיה לקבור את זה", כך אמר הבוקר רוני בר און, שר האוצר לשעבר, בראיון לתכנית "הבוקר של קשת". בר און התייחס בריאיון ליואב לימור ולגלית גוטמן לפרסומים האחרונים בדבר מכתב שהופץ בקרב חברי מרכז הליכוד ובו שר החינוך גדעון סער מואשם בהתנהגות בלתי הולמת כלפי עובדת בלשכתו. המכתב שמוען לראש הממשלה נחתם בראשי התיבות של שם העובדת, מ.כ, ובחתימה בכתב היד שלה.

העובדת, יועצת של השר, הכחישה את הדברים שנכתבו במכתב. "הדבר לא היה ולא נברא", אמרה. "מעולם לא כתבתי מכתב שכזה". היא מעדיפה שהנושא ישקע כיוון שאינה מעוניינת בחשיפה תקשורתית. המכתב מסתובב מזה שבועיים בעיקר בקרב חברי מרכז הליכוד ומפרט שורה של מעשים לא ראויים שנעשו לכאורה בשנים האחרונות על ידי השר. המכתב הופץ גם למערכות התקשורת.

"אני מאוד מקווה שהמכתב מזויף", אמר בר און שהתארח באולפן תכנית הבוקר. "אני מכיר את גדעון הרבה שנים, הוא כוכב פוליטי, מושא לקנאה, נבחר בפעם השנייה ברציפות למקום הראשון בפריימריס בליכוד, תוסיף את הזוגיות המתוקשרת עם גאולה אבן, הוא מושך הרבה מבטי קנאה".

"אם מישהו שלח מכתב מזויף, הוא צריך ללכת לבית הסוהר"

בר און מוסיף לחשדותיו כי מדובר בניסיון לחיסול פוליטי גם את הירידה של הליכוד בתוצאות הבחירות ואת הסבירות כי הממשלה הבאה תהיה הרבה יותר צפופה. "אם זה ניסיון לחיסול פוליטי זה בעיניי חמור מאוד", הוא הוסיף. "בהינתן שהמכתב מזויף, חייבת לבוא פה חקירה. אם מישהו שלח מכתב מזויף, הוא צריך ללכת לבית סוהר". לתחושתו של בר און, "לא עשה את זה חבר מרכז מהספסלים האחוריים אלא מישהו שמתמודד עם סער על משהו, יריב פוליטי".

גם לימור לבנת, חברתו של סער למפלגה, התארחה בתכנית והביעה את דעתה באשר למכתב שמסעיר את המערכת הפוליטית: "נשמע כמו משהו מזויף. אני לא יכולה להיות נחרצת כמו בר און. לא נותר אלא לומר שככל הנראה זה ידרוש חקירה מי יזם דבר מהסוג הזה. זה לא דבר שאני צריכה או יכולה, או נכון שאני אפנה בעניין כזה לאהרונוביץ'. צריך לראות, אפילו לא ראיתי את המכתב, שמעתי מכלי התקשורת עליו".

"זה עניין כל כך כבד שעוסק בליבת העשייה הפוליטית", הגיב בר און לדבריה המהוססים של לבנת. "מדובר בשר בכיר בממשלת ישראל שמישהו ניסה לטמון לו פח וזה לא משהו שהיועץ המשפטי לממשלה והמפקח הכללי יכולים להגיד עד, 'שאני לא אקבל תלונה מפלונית', הם לא יכולים להתנער מהאחריות לחקור ולבער את הנגע. מחר זה יפגע בשר כזה או אחר או מועמד להנחות תכנית בוקר בקשת".

במערכת "גלובס", בה המסמך נמצא כבר מספר ימים, קיימת התלבטות האם לפרסם את תוכנו, מחשש שמדובר במכתב סרק שנכתב והופץ בידי יריבים פוליטיים של השר ונועד להכשילו. במערכת הפוליטית מרחפת השאלה האם מדובר ב"מסמך הרפז" של הפוליטיקה או בהתנהלות מטרידה ובעייתית של בכיר בליכוד.