"הבוקר של קשת" ממשיכה להוביל את הקמפיין להוזלת מחירי החניונים בבתי החולים ברחבי הארץ: גם היום המשיכו גלית ויואב במאבק בדרך לקבוע מחיר אחיד ליום חניה מלא בכלל החניונים שעומדים לשירות המאושפזים ומבקריהם, מחיר שיעמוד על 10 שקלים בלבד. הבוקר הוצגו החולצות הרשמיות של הקמפיין, שזכה כבר לתמיכה רחבה הן מצד הציבור והן מצד מפורסמים וחברי כנסת ממפלגות שונות.

והיום במרכז תשומת הלב עמדו בתי חולים הממוקמים בדרום הארץ: בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, תשלמו 18 שקלים ליום חניה ובבית החולים "ברזילי" באשקלון תשלמו שקל פחות, שם התעריף עומד על 17 שקלים ליום חניה מלא. המצטיין הדרומי היה בית החולים "יוספטל" האילתי, שם החניה מוצעת בחינם למטופלי ומבקרי בית החולים. למרות זו נקודה של אור בין כלל המחירים הגבוהים של בתי החולים האחרים, מדובר בבית חולים קטן שמספר המאושפזים בו לא גבוה כך שלא יותר מדי אנשים נהנים מהשירות שמציע בית החולים.

"סורוקה": הרווחים מוקדשים לחקר מחלת הסרטן

במהלך השידור דיברו יואב וגלית עם אינגה חי, שנאלצה להגיע לטיפול בבית החולים "סורוקה" ובגלל העומס באנשים לא יכלה לקבל טיפול. למרות זאת היא נדרשה לשלם על שעה אחת את התעריף שנקבע ליום חניה מלא: "בחודש שעבר הגעתי לבית החולים "סורוקה". הבנתי שאני לא אצליח לקבל טיפול בשעתיים הקרובות והשתחררתי אחרי שעה בלבד. למרות זאת נדרשתי לשלם 18 שקלים". אינגה נדרשה לשלם על אף שלא קיבלה טיפול בסופו של דבר. בנוסף היא הסבירה שבמקרה של אשפוז שעת חניה זה הזמן המינימלי שיידרש לכל מטופל שתלוי בבירוקרטיה: עד שמגיעים, נרשמים, נכנסים לאחות ומגיעים לרופא המטפל, התהליך המקדים יכול לקחת שעות ארוכות.

מבית החולים "סורוקה" נמסר בתגובה: "תעריף החניון הוא אכן 18 שקלים ליום מלא. יש פטור מתשלום לאלו החונים עד 20 דקות, חולים אונקולוגיים, חולים המטופלים בדיאליזה, מאושפזי טיפול נמרץ ועוד. כל הכנסות החניון ישמשו להקמת מרכז חדש לחקר הסרטן".

אין ספק שהמטרה לטובתה מוקדשות הכנסות החניון ב"סורוקה" מבורכת. ובכל זאת, עדיין קיים הצורך לקבוע מחיר סביר שיאפשר למטופל הממוצע לעמוד בו, גם אם מדובר בתקופות אשפוז ממושכות.

הצטרפו למאבק והעלו גם אתם תמונה עם מטבע 10 שקלים לעמוד הפייסבוק של "הבוקר של קשת".

"הבוקר של קשת", ראשון עד שלישי, 06:45