ביום ה-23 למבצע "צוק איתן", בעוד גורמים שונים קוראים לפעול למען הפסקת אש, הציבור הישראלי חושב לגמרי אחרת. סקר מיוחד שערך מכון "פאנלס" עבור תכנית "הבוקר של קשת" מציג עמדות חד משמעיות.

"אפשר לראות באופן חד משמעי שהציבור נגד הפסקת אש", מסבירה שרית שטרנברג, מנכ"לית "פאנלס", "יש שינוי מאז תחילת הפעולה הקרקעית - רגע לפני הכניסה 65% היו נגד הפסקת האש ועכשיו 78%, זו עליה משמעותית", היא אומרת ומציינת שרק 14% הביעו תמיכה בהפסקתו.

האם הציבור בעד הפסקת אש?  (תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

גם לגבי הצד "המנצח", לנשאלים בסקר לא היה ספק: 53% חשבו שישראל משיגה יותר ממטרותיה ונחשבת למנצחת, בעוד 10% בלבד טענו שלחמאס יש יתרון. 25% מהאנשים חשבו שאף אחד מהצדדים לא משיג הכרעה משמעותית לטובתו.

מי מנצח במערכה?  (תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

בימים האחרונים מהדורות החדשות, הפרשנים והפוליטיקאים עוסקים לא מעט בשאלה האם צריך לנצל את ההזדמנות למוטט את שלטון חמאס ולכבוש מחדש את רצועת עזה: 51% חושבים שכן בעוד 34% לא מסכימים: "הנשאלים בגילאי 51 ומעלה מביעים עמדות הרבה יותר מתונות בעוד הצעירים נחרצים יותר", מסבירה שטיינברג.

האם צריך לכבוש את רצועת עזה?  (תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

התמיכה הרחבה לה זוכה המבצע בקרב הציבור מתבטאת גם בציונים שהוא מעניק למנהיגים: 67% טענו שהם שבעי רצון מהתנהלותו של ראש הממשלה, 68% מרוצים מהתנהלותו של שר הבטחון, אבל מי שזוכה לציון הגבוה ביותר הוא הרמטכ"ל בני גנץ, עם 85% מהנשאלים שהשיבו שהוא מתפקד כראוי.

מי המנהיג המצטיין במבצע? (תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

בגזרה הבינלאומית הנתונים מפתיעים יותר: שנה אחרי הביקור בישראל שהפך אותו לפופולארי מאוד בקרב הציבור, 76% מהישראלים חושבים שתפקודו של אובמה לא טוב. מי שזוכה לפופולאריות מפתיעה, לעומת זאת, הוא נשיא מצרים א-סיסי, שזוכה לציון טוב מ-60% מהישראלים.

ומה אתם חושבים?


"הבוקר של קשת", רביעי - שישי, 06:30