לפני שנתיים החיים של הודיה מונסנגו, צעירה בעלת צרכים מיוחדים, השתנו.היא נעצרה בבירה הפרואנית לימה בחשד לסחר בסמים, ובהמשך נכלאה והועברה למעצר בית במדינה הדרום אמריקנית. עכשיו, לאחר שלפנות בוקר היא נחתה בישראל, קיבלה את החיבוק מהוריה לו הייתה כל כך זקוקה וחזרה לביתה שאליו כל כך התגעגעה, היא שוחחה עם "גלית ויואב" ודיברה על תקופת המאסר, ועל התכנונים שלה לזמן הקרוב כאדם חופשי.

"זה כיף מאוד לחזור", סיפרה הודיה על התחושות לאחר הנחיתה והוסיפה בנוגע לחוויות מהמעצר: "היה קשה, הייתי שנה בכלא ושנה במעצר בית והיו חוויות לא נעימות". אביה שלמה סיפר על היום שבו חייו השתנו: "ערב אחד קיבלתי טלפון מהשגרירות וסיפרו לי שהבת שלי עצורה על סמים. זה ממש סיבך את כל החיים שלנו".

מה הלקח? שאם זה קרה להודיה זה יכול לקרות לכל אחד?
"גם לי זה יכול לקרות. כשהגענו בחזרה בדקו וסידרו לנו את התיקים. היינו בדירה שכורה, וזה יכול לקרות לכל אחד: לחבר במשפחה, לאח, אין להאמין במישהו".

עד כמה הרגשתם ששומעים ועוזרים לכם מכאן?
"עם ישראל תמך בנו, תרם בנו כסף, גם מארה"ב תרמו לנו ושגרירות ישראל בפרו היו איתנו לכל אורך הדרך".

לסיום, הודיה נשאלה מה הדבר הראשון שתרצה לעשות וענתה: "לנוח ולאכול את האוכל של אמא. שנתיים שלא ראיתי אותה".

כזכור, מונסונגו נעצרה ביחד עם סמדר זוהר בת ה-27 בנמל התעופה של בירת פרו לימה רגע לפני עלייתן על הטיסה לישראל כשבמזוודות שלהן 28 ק"ג של סמים מסוג קוקאין. שווים של הסמים בכמות הזו בארץ מוערך בעשרות מיליוני שקלים. בחודש שעבר, החליט השופט בבית המשפט בפרו להכיר במונסנגו כבעלת מוגבלויות ולאפשר לצעירה להשתחרר על מנת שתקבל את הטיפול שלו היא זקוקה בישראל.