בסוף השבוע האחרון רץ ברשת סרטון מביך שצולם במתחם שרונה בתל אביב, בו נראה בחור כורע על ברכו ומבקש מחברתו להינשא לו. מסביב לבחור התחילו להתגודד לא מעט עוברי אורח שעודדו וצהלו לנוכח המאורע, אבל את הבחורה זה לא מאוד הרשים והיא החליטה לברוח ולהשאיר את הבחור המום ושבור לב. 

אחד מהאנשים שנכחו במקום צילם את האירוע המוזר והעלה אותו לרשת. תוך שעות הסרטון הפך לויראלי עם מאות אלפי צפיות ואלפי אנשים שכתבו טוקבקים מעודדים לבחור המסכן. היום, יומיים לפני יום האהבה, האמת המעודדת יוצאת לאור - מדובר בשני שחקנים שעשו ניסוי חברתי במסגרת תכנית "הבוקר של קשת". 

מורן קלפר, יוזם הניסוי, מסביר מה עמד מאחורי הרעיון המרושע שהצליח לתעתע בכולם. "אנחנו יכולים להרגיע, מדובר בניסוי חברתי", הוא אמר. "אנחנו עושים את זה הרבה בתכנית הבוקר וגם הפעם מדובר באירוע מבויים עם שני שחקנים. הרעיון היה להכין את זה ליום האהבה ביום שלישי, אבל הסרטון התפוצץ ברשת ונאלצנו לחשוף הכל כבר היום".

לכל מי שמרים כרגע גבה, רק נציין שהניסוי החברתי הזה חשף אותנו לצד מאוד יפה ומעודד, בו ניתן לראות את העזרה והפירגון של האנשים שהיו שם. העוברים ושבים שנכחו במקום, ולא היו מודעים לעובדה שמדובר באירוע מבויים הציעו את עזרתם, נתנו עצות ושניים מהם אפילו הזמינו את הבחור "השבור" לבירה. אין ספק שמעז יצא מתוק, והכי חשוב - שיהיה לכולנו יום אהבה שמח.

שחקנים בניסוי: אור מרמור ותמיר לסרי

"הבוקר של קשת"- ראשון, שני ושלישי ב-6:25