גם בצפון חוזרים ללמוד
צילום: סאמר עלי
עשרות אלפי בתים ברחבי ישראל, בירושלים והסביבה ובצפון הארץ, עדיין מנותקים מהחשמל ונאלצו להעביר את השבת בעלטה ובקור. חלקם קשישים, חולים וילדים קטנים. 

אנחנו כאן ב-mako בשיתוף תכנית "הבוקר של קשת״ רוצים לנסות לעזור, כמה שניתן.

אם יש לכם חדרי מלון פנויים, צימר שעדיין לא נתפס הלילה או מחר. אם יש לכם תנור גז, שמיכות ואולי תוכלו לסייע עם אוכל למשפחות הנזקקות. נשמח אם תוכלו לפנות אלינו ולסייע ב-info@mako.co.il

בחמ"ל "לב אחד" הפועל בכיכר ספרא בירושלים זקוקים בדחיפות לבעלי ג'יפים שיגיעו לעירייה ויסייעו בפינוי התושבים. לפניות יש להתקשר ל:02-6298967

מלונות רשת מלונות פתאל, המפעילה בירושלים את מלונות לאונרדו ולאונרדו פלאזה, נרתמת למען תושבי ירושלים אשר נזקי הסופה אינם מאפשרים להם להישאר בביתם ותקצה 16 חדרי מלון (8 בכל מלון)  לאירוח משפחות אלה בתיאום עם מערכת מקו של קשת. בנוסף לכך, יעניקו המלונות מחירים מיוחדים לטובת תושבי ירושלים נוספים אשר מבקשים למצוא מקלט מחוץ לביתם. 

יעקב סודרי, מנכ"ל מלונות פתאל באזור ירושלים, מציין כי המלון נערך מבעוד מועד לסופה ממושכת מבחינת מזון ומשקאות, מערכות החימום במלון והבידור לאורחים. רבים מהאורחים ששהו בימים האחרונים נאלצו להאריך את שהייתם במלון בעקבות הסופה והמלון סייע להם בכך וימשיך לעשות זאת עד לפתיחת הכבישים לתל אביב ולשדה התעופה״. 

מנכ״ל קראון פלזה ירושלים, אבי לוי, ישמח להקנות ארבעה חדרי אירוח ולסייע למשפחות שנותרו בעיר ללא פיתרון. פרטי ההתקשרות 02-6588888.

במלון אורכאידה במעלה החמישה ישמחו לעזור למי שנזקק, לא תשלום. לאחר שקיבלו רבים מתושבי הקיבוץ, נותרו עדיין כ-25 חדרים. לדברי מנכ״ל המלון, האחים נקש בעלי המלון התקשרו אליו במיוחד מארצות הברית וביקשו ממנו לסייע למי שנזקק לעזרה. לפרטים, ניתן לפנות לקבלה במלון - 02-5331331

המרכז לשלטון מקומי מחבר בין רשויות שזקוקות לסיוע לבין רשויות שיכולות לסייע. כך תושבי חולון התגייסו לארח אזרחים הנצורים בביתם ללא חשמל ועיריית חולון תשמח לסייע גם עם אירוח בבתי הספר מחר. לפניות יש להתקשר למוקדים העירוניים.

הקרן לידידות מפעילה קו חירום לקשישים בירושלים שמספרו 02-6288288. נציגי המוקד יקבלו בקשות לסיוע חירום מקשישים ובני משפחותיהם בעיר, ויקבלו מענה מנציגי הקרן לידידות שיספקו מזון חם, תנורים ושמיכות לאלפי קשישים בעיר. הקרן מפעילה שני מוקדי סיוע מיוחדים בצפון העיר ובדרומה: במתנ"ס פיליפ לאון ברחוב צ'ילה 8 בשכונת קריית יובל, ובמנהל הקהילתי בפסגת זאב ברחוב משה דיין 135. משאיות של הקרן ובהן תנורים ושמיכות תנוע ברחבי העיר ורשת של מתנדבים תפעל להבאת ציוד ושלוש מנות מזון חמות לבתי הקשישים. הקרן לידידות קוראת למתנדבים שיכולים לסייע בחלוקה לבתי הקשישים ליצור קשר עם המוקד או להגיע לעמדות החלוקה.

אם אתם זקוקים לפינוי לאחד מהמלונות, פנו אלינו ב-info@mako.co.il וננסה לסייע