הערב (22:00) ישודר הסרט "לצאת מהארון באמצע החיים" המציג את סיפורם של 4 אנשים שהחליטו להשאיר מאחור את המוכר והבטוח, כדי ללכת עם האמת שלהם עד הסוף. אחת מהן היא אסתי שטיין, נשואה ואם לשתי בנות, שאחרי גיל 40 החליטה לשנות הכל: "זה היה בשישי בצהריים. ישבנו לאכול וכשהגיע סוף הארוחה אמרתי 'בנות, יש לי משהו להגיד לכן- אני לסבית'. רציתי להמשיך לדבר והבת הגדולה אמרה לי 'רגע אמא תני לנו לקלוט'". הבת הצעירה יותר, שהייתה רק בת 10, לא שוכחת אף פרט מהיום בו השתנו חייה: "אני זוכרת את זה עד הפרט הכי קטן של מה אכלנו באותו היום ומה כל אחד לבש. זה קלישאתי להגיד אבל רציתי שזה יהיה חלום", היא אומרת. 

 "לפרק את המשפחה היה קשה יותר"

_OBJשטיין מספרת ששנים ארוכות היא ידעה על נטיותיה המיניות וגם בעלה לשעבר, אב בנותיה, היה מעורב בתהליך: "בשנים הראשונות של הנישואים לא הסתדר לי שאני חיה עם גבר. לאורך הרבה שנים אמרתי שאני דו מינית ובחרתי לחיות עם גבר, עד שלקראת גיל 40 היה רגע שדחף אותי להגיד את האמת. שיתפתי אותו מההתחלה ברגע שהבנתי על עצמי שיש משהו אחר". 

כמו נשים רבות גם שטיין התחבטה בשאלה האם נכון להמשיך להקריב את עצמה בשביל הילדים ואחרי שעות ארוכות של שיחות עם נשים במצבה היא לקחה את ההחלטה ששינתה את הכל: "יותר קשה היה לפרק את המשפחה, היציאה מהארון הייתה משנית לפחות לתקופה מסוימת, כי ברגע שהבנתי מי אני זה היה טבעי. הקושי היה קשור להתמודדות של הבנות", היא מספרת, אבל עכשיו, שנים אחרי, אסתי לא מצטערת על הבחירות שלה: "אני שלמה עם עצמי ויש לי בחיים הרבה רגעים של אושר".

"לצאת מהארון באמצע החיים", הערב ב-22:00, ערוץ 2