בעקבות מידע שהגיע אל מערכת "הבוקר של קשת", נחשף החשד כי איש צוות בבית ספר תיכון באזור השרון יזם קשרים ומפגשים בעלי אופי מיני מובהק עם תלמידים. אותו איש צוות פנה בפייסבוק אל נער מתחת לגיל 16 והתכתב עימו ארוכות כאשר הוא שואל אותו שאלות על עברו ונסיונו המיני. בחלק מהשיחות המבוגר אף הציע לנער להיפגש עימו ולצאת איתו להליכות.

במסגרת השיחות איש הצוות שיתף את הנער בכך שבמשך שנים ארוכות הוא סייע לבני נוער שהגיעו אליו לטיפולים באיברי המין שלהם. הטיפול כפי שתיאר אותו בהתכתבויות נראה כבעל אופי מיני וכלל מגע ישיר של המבוגר באיבריהם הפרטיים של בני הנוער שהגיעו אליו למפגשים. באחת משיחות הטלפון שניהל עם הקטין שבעקבותיו נחשפה הפרשה, תיאר המבוגר לפרטי פרטים את מעשיו עם התלמידים מבית ספרו וחזר והתעקש לדעת על נסיונו המיני של הנער.

חשד להטרדה מינית בתיכון באזור השרון (צילום: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
קטעים מתוך ההתכתבות שחשפה את החשד | צילום: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

בעקבות החשיפה, מערכת "הבוקר של קשת" יצרה קשר עם האיש שתחילה הכחיש כי היה מגע בינו לבין הנערים אך בהמשך השיחה חשף פרטים אחרים. לדבריו, אכן נפגש במספר מקרים שונים עם נערים שהתלוננו על כאבים באיברי המין ולטענתו התחננו בפניו שיבדוק אותם. לפי גרסתו, הוא הפנה אותה לרופא מתאים אך מאחר וכבר הגיעו אליו למפגש לכאורה, הוא בדק אותם בעצמו. לשאלת הכתב האם המפגשים עם הנערים כללו נגיעות בעלות אופי מיני, הוא השיב: "לצערי כן. אני מאוד מצטער, לא התכוונתי לפגוע באף אחד. לא להתכוונתי להפחיד מישהו".

ניצב משנה בדימוס, ד"ר סוזי בן ברוך, לשעבר קצינת נוער במשטרה התייחסה לדברים: "יש לנו כאן מקרה קלאסי של פדופיל או עבריין מין. פדופיל הוא מי שהפנטזיה המינית שלו היא לבוא במגע מיני עם ילדים צעירים בגיל שבו הם נמצאים טרם ההתפתחות המינית שלהם", הסבירה בן ברוך. "יש חששות מאוד מוצדקים להורים היום. עצתי היא לתרגל עם הילדים שלנו משחקי סימולציה ובהם להסביר בדיוק מה עושים במצב שבו אדם זר פונה אליהם. כמו כן חשוב לעודד את הילדים לשתף את ההורים בפניות או הצעות שהם מקבלים מאנשים זרים".

"הבוקר של קשת": רביעי עד שישי ב-06:25