בשבועות האחרונים מובילים גלית גוטמן ויואב לימור את קמפיין הוזלת מחירי החניונים בבתי החולים כך שכולנו נוכל לשלם על יום חניה מלא 10 שקלים בלבד. הבוקר הם שוחחו עם אסי עזר שהחליט להצטרף ולתמוך בקמפיין, ואפילו הוא לא דמיין שההשפעה שלו תהיה כל כך חזקה: "בדרך כלל כשאני מעלה פוסטים גם על "הכוכב הבא" וגם על "האח הגדול" החשיפה מגיעה לבין 80-90 אלף אנשים, השיא שלי היה פוסט שהעליתי על רוני וגילי מיילי שהגיע ל-400 אלף אנשים. הפעם, אחרי שלושה ימים בלבד, הפוסט עומד על יותר מ-900 אלף צפיות, כך שהשיא יותר מהכפיל את עצמו".

עזר מדגיש שההתרגשות שלו עצומה והיא נובעת לא רק ממספרי הנחשפים לפוסט אלא גם מההתגייסות הכוללת של הגולשים שהגיבו, השוו מחירים מבתי חולים שונים והביעו רצון להצטרף למאבק, לתמוך ולעזור בכל מה שצריך. "בהתחלה ראיתי את התמונות של כל חברי הכנסת והמפורסמים התומכים בקמפיין וחשבתי שזה מספיק, שמסתדרים בלעדי. עכשיו אני ממש שמח על התמונה והסטטוס שכתבתי, המטרה חשובה יותר מכל דבר אחר שאני עושה כרגע. יש אנשים באשפוז שמשלמים כל יום מחדש 60 שקלים על חניה, זה מטורף", הוא אומר.

מאיר שטרית: "הצעת החוק תתחשב גם בציבור וגם בבתי החולים"

אחרי שבשבוע שעבר התבשרנו כי המאבק הגיע לבית המחוקקים וזכה לתמיכה נרחבת בקרב חברי כנסת ממפלגות שונות, הבוקר דיברו גלית ויואב עם חבר הכנסת מאיר שטרית שהרים את הכפפה וטיפל בקפידה בהצעת החוק כך שאם הכל ילך כשורה היא תונח כבר בשעות הקרובות על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה: "העליתי את ההצעה כבר בתקופת הכנסת הקודמת ולצערי משרד התחבורה לא תמך והחוק נפל. הפעם, לשמחתי, שר התחבורה ישראל כץ תומך, וכך גם רוב חברי וועדת השרים שדיברתי איתם", הוא אומר באופטימיות.

שטרית טוען שאין שום סיבה הגיונית לגבות בשטחי בתי החולים סכומים כל כך גבוהים ומסביר את השינוי שהוא שואף לעשות במצב הקיים: "היום אנשים שיש להם בני משפחה חולים שזקוקים לאשפוז, נאלצים לשלם בכל כניסה 20 ש"ח. גם אם הם יוצאים וחוזרים, הם משלמים פעמיים. התוצאה היא שאדם ששוכב חולה שבוע- שבועיים יכול להגיע לסכומים שעומדים על מאות שקלים, וכל זה כשהקרקעות ניתנו לבתי החולים בחינם, זה שטח ציבורי".

הצעת החוק שתוגש היום מתייחסת לשני צדי המטבע, גם לאינטרס הציבורי וגם למצב של בית החולים: התשלום יהיה חד פעמי מדי יום ויוגבל ל-10 שקלים, כך שהמחיר יהיה סביר ויאפשר לצאת ולהיכנס במשך היום. כדי להקל על בתי החולים, מציע שטרית שהם יהיו פטורים מתשלום דמי חכירה על הקרקע למנהל, כך יוכלו להרשות לעצמם לצמצם את ההכנסות.

קחו גם אתם חלק במאבק: העלו תמונה שלכם עם מטבע עשרה שקלים לעמוד הפייסבוק של "הבוקר של קשת" והצטרפו לעשרות מפורסמים וחברי כנסת שכבר הביעו תמיכתם. טהוניה רובל, צביקה הדר, עינת שרוף, רני רהב ורבים נוספים כבר מחכים לכם שם.

"הבוקר של קשת", ראשון עד שלישי, 06:45