אתמול פתחה תכנית הבוקר של קשת במאבק חדש: יואב לימור וגלית גוטמן החליטו להעלות לסדר היום הציבורי את סוגיית מחירי החניונים בבתי החולים ברחבי הארץ, זאת לאור המחירים הגבוהים הנגבים בהם. המחירים נעים בין חמישה עשר שקלים לשבעים שקלים בכל יום. המטרה: עשרה שקלים ליום מלא של חניה בבתי החולים.

"בתקופה האחרונה נאלצנו לבקר הרבה בבתי חולים מסיבות משפחתיות מצערות. במשך שבועות הגענו מדי יום לבית החולים, כמה אנשים, איש איש במכוניתו, והעלויות של החניה הצטברו לסכומים נכבדים. לחלק ניכר ממי שמגיעים לבתי חולים אין את האפשרות לשלם את העלויות הכרוכות בחניון יומי למשך זמן רב, ומחירי החניה המופרזים הם נטל נוסף תחת הסיטואציות הלא פשוטות שכרוכות בדרך כלל בהגעה לבתי החולים", מספר יואב לימור.

מערכת "תכנית הבוקר" החליטה לשלוח תחקירנית מצוידת במצלמה נסתרת כדי לבדוק מה תגובת בתי החולים לנושא. הפקיד בבית החולים אליו העבירה את התלונה אמנם הסכים איתה בנוגע למחירים הגבוהים אבל הסביר שאין לבית החולים קשר לתעריף: "אני מודע לזה שזה יקר, יש שלטים בחוץ, כתוב כמה זה עולה- מי שרוצה נכנס, מי שלא רוצה לא נכנס". 

במסגרת הקמפיין יתבצעו פניות לחברי כנסת על מנת לקדם את התמיכה לא רק מצד הציבור אלא גם מצד הכנסת והממשלה בעזרת העברת הצעת החוק שתתמוך במאבק. במקביל, יתקיימו שיחות עם מנהלי בתי החולים על מנת לרתום גם אותם למאמץ המשותף. 

רוצים להביע את תמיכתכם? הצטלמו כשבידכם מטבע עשרה שקלים ושתפו את התמונה בעמוד "הבוקר של קשת" בפייסבוק. הצטרפו לצביקה הדר, נדב בורנשטיין, ניר דבורי וגם לחברי הכנסת איתן כבל, דוד צור, אילן גילאון, בועז טופורובסקי, דני דנון וראש עיריית רעננה, חבר הכנסת לשעבר זאב ביילסקי, שכבר הביעו תמיכתם ושיתפו את התמונה שלהם.

הבוקר של קשת, ראשון עד שלישי, 06:45