ביומיים האחרונים צצו ברשתות החברתיות תמונות ופוסטים שמבטאים לא מעט שנאה וגזענות, אבל היו גם אנשים שבחרו להביע מסרים אחרים. אחד מהם הוא מוחמד זועבי בן ה-16, שהחליט לבטא דיעות יוצאות הדופן. לפני כשבועיים הוא פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט בו הוא מגנה את חטיפתם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל, מה שהוביל לאיומים על חייו, שגרמו לו להסתתר כדי להגן על עצמו.

"כשאני שומע שנערים חפים מפשע שניסו לחזור הביתה נחטפים על ידי מחבלים וחנין זועבי אומרת שהם לא טרוריסטים - היא צריכה להתבייש. אני מתבייש שהיא מהמשפחה שלי. אני לא רוצה קשר עם אנשים שתומכים ומסיתים לטרור, היא תומכת בחמאס ומקבלת מהם תמיכה. אני אומר יש לך 22 אופציות למדינות ערב ואת יכולה לעבור לשם. נראה איך יתייחסו אליך כשתביעי את דעתך. היא מנצלת את הדמוקרטיה של מדינת ישראל". 

"יש עוד ערבים שחושבים כמוני ומפחדים להביע את דעתם"

אחיין של חנין זועבי (צילום: חדשות 2)
"מאמין בזכות היהודים למדינה בארץ ישראל". מוחמד זועבי | צילום: חדשות 2

בעוד חברת הכנסת זועבי לא נשארה חייבת וכינתה את מוחמד "ילד טיפש ומסכן", חברים שלו דווקא התייצבו לצדו: "אני תלמיד בבית ספר יהודי אז רוב החברים שלי הביעו תמיכה גדולה. בכפר הנוער בו אני לומד הצמידו לי אבטחה, כי לצערי לא כולם ראו את זה בעין יפה. התחלתי לקבל איומים, הזהירו אותי שיש כוונות לחטוף אותי לשטחים ולפגוע בי שם אבל אני הולך אחרי מה שאני מאמין בו, ככה גידלו אותי", הוא אומר.

בימים האחרונים יש לא מעט עימותים בירושלים בין האוכלוסיה הערבית ליהודית, אבל מוחמד טוען שמתחת לפני השטח יש עוד לא מעט שחושבים כמוהו: "מדינת ישראל לא מושלמת, יש לה את הבעיות שלה, אבל היא מדינה דמוקרטית. אני לומד עם יהודים וחי בשכנות אליהם ולא נתקלתי בגזענות. יכול להיות שיש תופעה כזאת והתייחסות פחות טובה למגזר. אבל יש ערבים שהם הרבה יותר ציוניים ממני, שחושבים כמוני ומפחדים להגיד את דעתם. זה קורה בגלל חברי כנסת ערבים שמשתיקים כל אחד שחושב אחרת מהם. לצערי יש תופעה ששייכת לא רק למגזר הערבי, אם אתה מביע דיעה נגד הזרם אתה מקבל על הראש", אומר מוחמד ואף פונה לממשלה בדרישה לתקן את המצב: "אנחנו לא צריכים בוגדים וטרוריסטים בתוך הפרלמנט שלנו".

 עוד בתכניות קשת:

"הבוקר של קשת", רביעי - שישי, 06:30