הילה ונדבי החליטו לצאת ממרוץ החיים המודרניים. במקום לשעבד עצם למשכנתאות חונקות, עבודה לא מספקת ומחסור תמידי בזמן איכות עם המשפחה הם החליטו להקים אוהל מונגולי, המכונה "יורט" ולחיות בו יחד עם בנותיהם. "'היורט' הוא מרחב מקודש של לינה, אזור משחקים וקריאת ספרים", מספרת הילה.

"בחורף אנחנו מכורבלים אחד עם השני וגם החתול מצטרף". בביתם המיוחד לא תמצאו אזורים פרטיים ואף לא קיר אחד ודווקא בתחום הזה, נדבי היה שמח לשינוי: "הייתי רוצה עוד איזה חדר בשבילנו, ההורים, לבד".

מבחינה כלכלית בניית "יורט" זולה משמעותית מקניית דירה בעיר סטנדרטית, "70 אלף שקלים ויש לך בית", מספר נדבי וזה לא הסוף, לזוג יש שתי בנות שלומדות בבית בשיטת חינוך ביתי. "אני מכינה תכנית לימודים או שלומדים מה שמעניין אותן: חשבון, אנגלית , קריאה וכתיבה או אם הן רוצות אז גם נלמד על צ'אקרות אנרגיה וריפוי. אין הגבלה בנושאים", מספרת הילה.

את מהותו של סגנון החיים הייחודי הזה מסביר נדבי בפשטות: "למה להוציא את רוב המשכורת בשביל שמשהו אחר יחנך את הילדים שלך? למה שמשהו אחר יהנה מהם?". לא בטוח שסגנון החיים הזה מתאים לכולם אבל הילה ונדבי נראים מאושרים: "מצאנו את השקט".

>> "הבוקר של קשת", רביעי - שישי ב-06:25