המלחמה הזו נמשכת כבר ארבעה חודשים – מאז דריסתה למוות של לי זייתוני בתאונת פגע וברח בת"א. שני החשודים בדריסה, שניהם יהודים צרפתים, נמלטו לפריז ומאז עסוקים חבריה ובני משפחתה של לי במאבק על הסגרתם. רועי פלד, בן זוגה של לי ז"ל, וגלעד שלמור כתב הפלילים התארחו בתכנית הבוקר "יום חדש", וסיפורו שוב את פרטי תאונת הפגע וברח שהתרחשה בספטמבר.

שני צעירים שנהגו לבלות הרבה בתל אביב, ושהו בארץ במשך תקופות  ארוכות, נכנסו בסוף בילוי לג'יפ מאסיבי וחזק ונסעו בחוסר אחריות בצורה מסוכנת בשש בבוקר, פגעו בלי זייתוני וברחו מהמקום. צרפת אמנים חתומה על החוק האירופאי שמאפשר הסגרה ממדינה למדינה אך צרפת לא נוהגת להסגיר את אזרחיה. אם יצברו מספיק ראיות כדי להוכיח לצרפתים שאפשר להעמיד אותם לדין, הצרפתים יכולים לבחור לשפוט אותם בצרפת.
"אנחנו קודם על צריכים לגרום לשלטונות בישראל להשיג ראיות ולהעביר אותם הלאה", פירט רועי את פעולות המטה בחודשים האחרונים. "כולנו ראינו בחודשים האחרונים את השפעתו ויכולתו של לחץ ציבורי" .

ב-8 בדצמבר תיערך עצרת בשיתוף עיריית תל אביב בצומת אחת מזרחית ממקום התאונה.במטרה להגיד 'אנחנו כציבור מתחייבים שבצומת הבאה זה לא יקרה'. כמו כן העמותה פועלת להבאת הסיפור לידיעת אזרחי צרפת, בתקווה שגם שם יופעך לחץ חברתי. צפו בריאיון המלא וגלו את הפרטים שצו איסור הפרסום מתיר לגלות.

יום חדש, רביעי-שישי, 07:00

עוד קטעים נבחרים של יום חדש