תקופת החגים היא תמיד מרגשת, שונה ומיוחדת, אבל הפעם כולנו נצטרך כנראה לעבור אותה בסגר ולהימנע ממפגש עם חברים ומשפחה. ברקע נתוני העוני שמזנקים מאז תחילת משבר הקורונה ועשרות אלפי משפחות שנפגעו כלכלית.

לפי דו"ח העוני האלטרנטיבי של ארגון לתת משנת 2019, כ-25 אחוז מהנפשות בישראל חיות בעוני, כשמתוכן מעל מיליון ילדים. הנתונים הללו היו מדאיגים עוד לפני שנכנסנו לתקופת הקורונה - בה משפחות רבות מוצאות את עצמן בלי הכנסה.

התקופה המאתגרת הזו קוראת לסולידריות חברתית ולפעולה, ולכן ביום חמישי ה-17.9 בשעה 21:30– רגע לפני ראש השנה – יעלה משדר מיוחד של בית ספר למוזיקה וארגון לתת, שמטרתו לאסוף ארוחות חג עבור קשישים ומשפחות נזקקות. הנה מה שהולך להיות בו:

ספיישל בית ספר למוסיקה

את המשדר ינחו השנה ליאור סושרד ושני כהן, עם ספיישל בית ספר למוסיקה, כאשר תלמידי בית הספר והזוכה, זוהר זכרוב, יתכנסו יחד כדי לשיר את השירים הגדולים של השנה. כבר בהתחלה, התלמידים יפתחו את המשדר עם ביצוע לשיר "לתת" של בועז שרעבי, יחד עם מורי בית הספר כמובן.

פרק 11 (צילום: מתוך "בית ספר למוזיקה 4", קשת 12)
מתכנסים יחד כדי לשיר את השירים הגדולים של השנה | צילום: מתוך "בית ספר למוזיקה 4", קשת 12

חוץ מליאור סושרד שידהים אותנו עם מופע שמפעיל את כל החושים, ישתתפו במשדר אמנים אורחים ובהם מירי מסיקה, הראל סקעת, נועה קירל, משה פרץ, אלה לי להב, עדן אלנה וחנן בן ארי ויחד עם ילדי בית הספר הם ישירו את שירי המצעד הישראלי השנתי של mako ויחשפו את זמר, זמרת ושיר השנה. על הבחירות, אם תהיתם, אחראים גולשי mako עם עשרות אלפי הצבעות. בנוסף, לכל אורכו של המשדר, תלמידי בית הספר יתמקמו בעמדה חגיגית מאחורי הקלעים כדי להגיב על הביצועים שמתקיימים על הבמה.

היעד: גיוס 220 אלף ארוחות חג

שווי ארוחת חג למשפחה נזקקת עומד על 60 שקלים והיעד במשדר שיתקיים ביום חמישי הוא לגייס 220 אלף ארוחות חג מהצופים. איך נעשה את זה? בהשתתפותכם המלאה ועם פריצות בלייב למוקד פרטנר שנרתם במיוחד לערב הזה, עם מאות עובדים שהתנדבו לקבל את התרומות מהמוקד המרכזי של החברה והשנה - גם בחיבור למערכות מהבית. בנוסף, לאורך המשדר יוצגו עדויות מרגשות של נתמכי לתת, כדי לעורר הזדהות עם המאבק בקורונה ובמשבר הכלכלי. אז רגע לפני החגים, הגיע הזמן שלנו להתגייס למען קשישים ומשפחות נזקקות שנפגעו ממשבר הקורונה.

לתרומות היכנסו לאתר לתת או חייגו 6833*. ניתן לתרום גם באפליקיציית bit.