אם נסתכל על מילון עברי גרסת 2020, כנראה שנמצא ליד ההגדרה של מתיקות תמונה של שי ונגה ברגר מבית ספר למוסיקה (מוצ"ש אחרי החדשות בקשת 12). בפרק האחרון ששודר, שרו השתיים את "לב חופשי" של מוקי וזכו למחמאות מהשופטים. "זה הביצוע הכי יפה שלכן עד עכשיו", שיבחה מירי מסיקה. "יש משהו בזה שאתן בוחרות את השיר בעצמכן. כשאתה מחובר ומקשיב לו הכי קל על במה, אני ממש אהבתי את זה, הייתן נורא מתוקות".

כבר בשלב האודישן, היה קשה להישאר אדישים לתאומות שהגיעו אלינו מכרכור, וביצעו את "אנטארקטיקה" של קורין אלאל והדהימו את השופטים. "התרגשנו מאוד והיינו מלאות אנרגיה", סיפרו השתיים על התחושות, רגע לפני העלייה לבמה, שמחנו שהמורים החמיאו לנו, אנחנו מאוד אוהבות ומעריכות אותם אז לשמוע מהם דברים טובים זה מאוד משמח ומלמד".

על מה חשבתן כששרתן באודישן?
"חשבנו על זה שאנחנו ביחד בחוויה הזו וזה עודד אותנו. כדי לא להילחץ, חשבנו על המסר של השיר ועל זה שכיף באודישן ושאנחנו צריכות לשמוח ליהנות מזה. רצינו להסתפק במה שיש וחשבנו שאם נתקבל זה יהיה הכי כיף בעולם אבל גם אם לא, הייתה לנו חוויה מטורפת של אודישן על במה מול המורים ומול הקהל".

איך הגיבו החברים כשגילו שאתן בבית ספר למוסיקה?
"החברים שלנו מאוד פירגנו, שמחו והתרגשו ביחד איתנו".

אחרי אודישן מוצלח, שי ונגה שובצו לכיתה של הראל סקעת, עליו הן מעידות כי לימד אותן המון. "הראל לימד אותנו שחשוב להיות עם חיוך, שצריך לעלות על הבמה וליהנות ושחשוב לקבל את כולם, גם אם הם שונים ממך. צריך לדעת לאהוב ולראות את האנשים מבפנים".

איך היה לעבוד עם מורה כמוהו?
"
הכי מדהים בעולם, היה מאוד כיף לעבוד עם הראל לא היינו מחליפות אותו עם אף אחד! הראל מאוד נחמד, שמח ועם המון ניסיון וידע בשירה. הוא התחיל מגיל קטן להופיע אז הוא יכול להבין איך זה".

מה למדתן עליו שלא ידעתן קודם?
"
שהוא היה פעם דתי ושכמו אבא שלנו, הוא גדל בכפר סבא ולמד באותו בית הספר בו אבא שלנו למד. גילינו עליו שמעבר לזה שהוא זמר מעולה, היינו גם בהופעה שלו בשוני, הוא שר ומופיע מדהים, הוא ממש מקסים ונחמד".

לאורך העונה סיפקו התאומות כמה ביצועים בלתי נשכחים, בין השאר ל"תני לי יד" ו"אמור שלום", שזכו לאהבה גדולה אצל הקהל שמפרגן להן. "אנחנו מקבלות תגובות מאוד טובות, כולם אומרים לנו כמה אנחנו חמודות ומקסימות", הן מספרות. "לפני שלוש שנים, כשגדלנו, זה התחיל להפריע לנו שכולם חושבים שאנחנו חמודות, אבל ראינו בצילומים ובשידורים של התוכנית כמה זה עושה טוב לאנשים על הלב לראות אותנו, אז הבנו שממש טוב להיות חמודות. אנחנו אוהבות לשמח אנשים וזה עושה לנו שמח בלב".

שי ונגה ברגר – "תני לי יד" (צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, באדיבות ספורט 1)
מתוך: בית ספר למוסיקה 4 | צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, באדיבות ספורט 1

מתי הבנתן שאתן אוהבות לשיר?
"מגיל ממש קטן. היינו שרות עם סבתא שירים של מרים ילן שטקליס כבר כשהיינו תינוקות. מאז, לא הפסקנו לשיר בכל מקום. הרבה פעמים זה מעצבן את אמא ואבא שרוצים קצת שקט".

מי המודל שלכם להערצה?
"נועה קירל והראל סקעת. נועה התפרסמה בזכות עבודה קשה ומזה שהיא יודעת מה היא רוצה והולכת על זה, היא בוחרת הכל בקליפים שלה. הראל סקעת שר ממש מקצועי ומגיל קטן והוא בן אדם ממש טוב ושמח שמקבל את כולם. זה ממש דוגמא של איך אנחנו רוצות להיות שנהיה גדולות".

ובינתיים למי הכי התחברתן בבית ספר?
"הלה גורליק, יש לנו אחוות נמוכות. אנחנו מבינות אחת את השנייה וממציאות בדיחות על נמוכים - לנמוכים מותר לצחוק על נמוכים - בנוסף שלושתנו עם הרבה אנרגיות".

שי ונגה ברגר מתכוננות לדו קרב (צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, באדיבות ספורט 1)
מתוך: בית ספר למוסיקה 4 | צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, באדיבות ספורט 1

ועם המשפחה, מה אתן הכי אוהבות לעשות?
"אנחנו אוהבים ללכת בקיץ להופעות של זמרים באמפי שוני, זה ליד הבית שלנו, לראות סרטים ביחד, בעיקר סרטי הרפתקאות כמו "שודדי הקאריביים" וסרטי גיבורי על. יש לנו גם בבית קטע שאנחנו אוהבים להפחיד אחד את השני. אנחנו מתחרים במי מתחבא ועושה 'בו' הכי טוב. אמא ונגה תמיד מפסידות ונבהלות".

איזו חוויה מיוחדת עם המשפחה אתן זוכרות?
"נסענו להודו וסרי לנקה. מאוד נהנינו לגלות מקום שונה לגמרי מישראל במוזיקה, באוכל בלבוש ובנופים. עשינו שם סדנת בישול הודי, ראינו סרט הודי (שיש בו ריקודים ושירים) וקנינו סארי, לבשנו והלכנו איתו".

ומה החלום הגדול?
"אני עדיין לא יודעת, אני מאוד אוהבת לשיר, לרקוד ולשחק", מודה נגה ושי מיד אחריה: "אני רוצה להיות שחקנית או וטרינרית. הכי חשוב לי להתנדב במשהו שקשור בבעלי חיים בנוסף לעבודה שתהיה לי".