בימוי: דור אורבוך | הפקה: דנה בן ג'ויה | צילום: עידו קרני | עריכת וידאו: נעמה דעוס, אורי סתיו ושחר זלצמן גל

לקראת עליית העונה הרביעית של בית ספר למוסיקה (פרק הבכורה בשבת ב-21:30, קשת 12), בה יתחילו ללמוד בקרוב הילדים הכי מוכשרים בארץ, הראל סקעת הכין לכמה מעריצים הפתעה קטנה. סקעת הוא חלק מארבעת המורים שילוו את התלמידים לאורך התוכנית, מירי מסיקה, משה פרץ ונועה קירל, בליווי צמוד של מנהל בית הספר - עידו רוזנבלום. אז מה ההפתעה, אתם שואלים? סקעת צפה בקאברים שלו ביוטיוב, והגיב למבצעים על יכולות השירה שלהם, אז מה קרה כשהם ראו את הפרגונים? הנה התשובות.

ראשונה לשיר הייתה נוי העליון (23) מפתח תקווה, שזכתה ללא מעט מחמאות על הקול הגדול שלה בשיר "משהו ממני", שהזכיר לסקעת את ימי הנעורים שלו. "את מזכירה לי את הזמרות שאני שרתי איתן כשהייתי בלהקה צבאית", אמר, "יש משהו אימהי באיך שאת שרה, כל הכבוד, מקווה שתשירי את השיר הזה לילדים שלך יום אחד". בתגובה, העליון כמובן לא נשארה אדישה, והודתה לו: "זאת ההפתעה הכי מדהימה שהייתה לי בחיים, כשעשיתי את הקאבר הזה באמת רציתי שהראל סקעת יראה את זה, זאת הייתה אחת המטרות שלי אז תודה".

מי שעוד זכתה להפתעה מסקעת היא גלי שם טוב (16) מרמת גן, ששרה קאבר לשיר "ואת". "איזה נקי, איזה יופי של הגשה", התפעל סקעת ופנה למבצעת, "גלי שם טוב, אני צופה כרגע בביצוע שעשית ואני רוצה להגיד לך שזה מאוד מאוד יפה. לשיר בכזה דיוק, כל הכבוד, זה לא שיר פשוט לעשות לו קאבר". שם טוב שהתרגשה מהמחמאות, החזירה לו בכמה משלה: "זה מרגש בטירוף, נותן מוטיבציה להמשיך ואני פשוט בשוק שהוא ראה את הקאבר שלי. הראל סקעת, ממש תודה".

ההפתעה הבאה הייתה לאופיר אלחייני (24) מבאר שבע, שהצליח לצמרר את סקעת עם האותנטיות שלו. "יש לי צמרמורת", הודה סקעת והמשיך בפנייה לאלחייני, "איזה סלסולים יפים, זה הזמר הישראלי החדש. אני לא יודע אם אתה טורקי או לא טורקי, אני כל כך אוהב סלסולים במזרחית ואני אגלה לך סוד. כשאני שר את השירים שלי באמבטיה אני מסלסל אותם, זאת הדרך שלי לעשות פיתוח קול לעצמי ואני ממש אקשיב לזה שוב ואגנוב לך אלתורים". אלחייני שהופתע מהתגובה, הודה: "הוא אחד הזמרים שאני הכי אוהב, זה כיף גדול. אני מודה לך הראל".

אחרונה חביבה היא ליטל דוארטה (26) מערד, שאמנם הסתירה מעט את הפנים שלה אבל במוזיקה כמו שכולנו מבינים, הקול הוא זה שקובע. "אני לא רואה את הפנים שלך בסרטון, אבל אני רוצה להגיד לך שזה מאוד מאוד יפה", פנה אליה סקעת, "לקחת את זה למקום שלך, לאינטרפרטציה שלך, עם כל השבירות האלה. אני מכיר את השיר הזה המון המון שנים, וזה אחד הביצועים המיוחדים שראיתי לו". בתגובה, דוארטה חסרת המילים, סיפרה בהתרגשות על חוויה מהילדות שקשורה לסקעת. "הלכתי להופעה שלו בהרצליה, ואנחנו גרים בערד, אז נסענו עד המרינה כדי לראות הופעה של 30 דקות ותמיד תמיד ניסינו לפגוש אותו אחרי הופעות ואף פעם זה לא הצליח. אז זה מאוד מרגש, תודה".