בית ספר למוסיקה (יח``צ:  יחסי ציבור )
תמונת עמוד תכנית בית ספר למוסיקה | יח``צ: יחסי ציבור

צריך לתת את הקרדיט למורים של בית ספר למוסיקה. אחרי עונה שלהם בה העבירו לתלמידים שיעורים, פיתחו אותם בתחום המוזיקלי, הכינו להם הפתעות ומן הסתם נקשרו אליהם רגשית, עכשיו סוף סוף מגיע הרגע שלו כולם חיכו - אירוע הגמר (שבת אחרי החדשות, קשת 12). אז אמנם אנחנו עדיין לא יודעים מי הזוכה הגדול של העונה, אבל מה שכן יכולנו לעשות זה לשאול אותם - איך הם מסכמים את מחזור ד'? הנה התשובות.

הרגע הכי מרגש

הראל סקעת: "הרגע שהכי ריגש אותי בעונה היה ממש בהתחלה, בשלב האודישנים, בשנייה שזוהר זכרוב התחיל לשיר את 'אלבי מעאק'".

משה פרץ: "הכי ריגש אותי זה לראות את אגם בוחבוט פתאום נכנסת אחרי שמונה שנים שהייתה תלמידה מצטיינת כדי להיות מורה אורחת לידי בכיסא. והילדים שמשתתפים שרוצים להיות כמוה פתאום, כל הדרך שלה עברה לי בראש מהאודישן שלה ועד הרגע הזה, שהיא מודל לחיקוי".

נועה קירל: "אחד הרגעים המרגשים שהיו מבחינתי זה באודישן של הילי, כי הרגשתי שמדובר במשהו מאוד מיוחד ושונה".

מירי מסיקה: "הרגע שהכי ריגש אותי זה הדואט של חיים וזוהר. שני ילדים שלא היו נפגשים לעולם, והחיבור היה כמו הישראליות כולה. גם כל ביצוע של אחד התלמידים שלי החסרתי פעימה".

הביצוע הכי מפתיע

משה פרץ: "האודישן הראשון של האחים עלאי ונתאי, כשהם שרו את השיר של נסרין, 'בנאדיק'. הוא הכי הפתיע אותי כי לא ציפיתי לרמה כזאת של שירה, זה היה בדיוק הפוך ממה שאתה רואה כשאתה מסתכל עליהם. הייתי בשוק, והתחלתי לצעוק מהתלהבות".

הראל סקעת: "אחד הביצועים המפתיעים ביותר היה של הילי לשיר 'אמא'. זמרת ענקית ואינטליגנטית שנמצאת רק בהתחלה שלה ועדיין מתפתחת בטירוף, גדלה ולומדת מכל ביצוע. ובשיר אמא, כנראה בגלל שהקדישה לאמא הפרטית שלה, היא שברה שיאים גם בקול ובביצוע וגם בכוונה".

מירי מסיקה: "הביצוע שהכי הפתיע השיר המקורי האמיץ של להקת Star Dust".

הלוק של העונה

נועה קירל: "של חצי הגמר, לבשתי אובורול מיוחד"

משה פרץ: "הכי אהבתי את הלוק שהיה בחצי גמר"

מירי מסיקה: "האאוטפיט ביפה כלבנה כששרתי עם מיקה, שמלה מרהיבה של ויוי בלאיש אהובי ליבי".

הראל סקעת: "אני מודה שלאורך כל העונה קיבלתי הודעות לגבי הבגדים. כולם בערך שאלו אותי מאיפה הם ומי מלביש אותי. אז קודם כל, הכבוד מגיע לראובן כהן הסטייליסט הגאון שגרם לי להרגיש הכי בנוח. ואני, הבגד שהכי אהבתי היה הסווטשירט השחור אדום של שיקגו בולס, בגלל שהיה לי כזה ממש כשהייתי בגיל של התלמידים בבית ספר למוסיקה".

השיעור הכי כיף

משה פרץ: "השיעור הכי מעניין וכיף היה שהייתי צריך לסדר לאיתי ונעמה דואט יצירתי, ביקשתי משאר הכיתה לשיר ביחד איתם קולות, פתאום הרגשתי את החיבור שנוצר מבין כולם והבנתי שהם נפתחו והרגישו טוב עם עצמם". 

הראל סקעת: "כל השיעורים היו לי מאד כיפיים, כי שם בעצם קרה הדבר האמיתי, שם למדנו ביחד מוזיקה. מה חשוב ולא חשוב, איך באים ליהנות עם רצון להצליח ולא ההיפך. אני גאה בתלמידים של כיתת הסקעתים שהפגיזו בכל ביצוע ובעיקר צחקו, פרגנו אחד לשני ונהנו".

נועה קירל: "כשלימדתי את התלמידים שלי לרקוד, זה היה קצת שובר שגרה ונתן ערך מוסף לנאמבר".

הביצוע של העונה

מירי מסיקה: "מיקה משה עם יפה כלבנה"

נועה קירל: "של הילי משייב".

משה פרץ: "של הילי ששרה את השיר שלי "אמא". פשוט לא להאמין לאיזה גבהים, דיוק, עומק ואופי היא הגיעה, זה פשוט חדר לי אל תוך הלב והשיר שכתבתי והלחנתי קיבל משמעות נוספת". 

הראל סקעת: "ביצוע העונה עוד לפנינו. בשבת הקרובה, תזכרו מה שאמרתי".

מילה טובה לדרך

הראל סקעת: "אני רוצה לאחל לכל הילדים של בית הספר בעונה הזו, שימשיכו ליהנות ממה שהם עושים כמו שנהנו בעבודה בתכנית, תזכרו שמוזיקה היא מתנה שזכיתם ליהנות ממנה והלוואי ותתפתחו, תגדלו ותעשו קריירות שיגרמו לכם להרבה שמחה וסיפוק"

משה פרץ: "הייתה חוויה מדהימה, ואני יודע חד משמעית שזכיתי להיות ולראות את תחילת דרכם של כמה ילדים שעוד נשמע עליהם הרבה, מאחל לכל הילדים להמשיך עם החלום שלהם, להישאר ילדים כדי ליהנות מהתקופה הזאת וכמובן לקחת הכל בפרופורציות. אוהב את כולם ומאחל להם בהצלחה".

נועה קירל: "בהצלחה לכולם בהמשך הדרך, צריך לזכור שהכי חשוב זה לעשות כיף וליהנות מהחוויה".

מירי מסיקה: "שמרו על הקול הפנימי שלכם ותתנסו בכמה שיותר חוויות. קראו ספרים, תראו סרטים, הופעות, תרחיבו את היריעה הפנימית שלכם ואל תחליטו מי אתם עדיין".