Star Dust (צילום: בית ספר למוסיקה, קשת 12)
צילום: בית ספר למוסיקה, קשת 12

לראשונה בתולדות בית ספר למוסיקה הגיעה להקה לתוכנית, והצליחה להפיל את המורים מהרגליים. נעמה (סולנית וקלידים), שחר (תופים) ושני (גיטרה) בני ה-12 הם להקת Star Dust (אבק כוכבים), ואם יש מילה אחת שיכולה לתאר אותם באופן מדויק היא – כוכבים. הם מנגנים, כותבים, מלחינים ושרים את השירים שלהם לבד, ובכל שיעור הם לא מפסיקים להפתיע עם ארגזי הכישרון שהביאו איתם כל הדרך מהיישוב שמשית.

רגע לפני גמר בית ספר למוסיקה (שבת אחרי החדשות, קשת 12), נזכרנו באודישן שלהם בו הם עלו עם שיר מקורי בשם "Shadows". את הבלדה המרגשת כתבה הסולנית נעמה, על הפחדים שהיו לה בעבר מעמידה בפני קהל, שבראיה לאחור נראים כאילו מעולם לא היו. המורים שנשארו המומים אחרי הביצוע החליטו שמדובר בלהיט שבקלות יכול להיכנס לתחנות הרדיו, והוכיחו את הצלחתו כשכולם שרו את הפזמון יחד בלי להתבלבל באף מילה.

מה היו התחושות לפני שעליתם לבמה באודישן?
שחר: "הייתי מתוח ולחוץ מאוד, אבל גם התרגשתי וחיכיתי לעלות לבמה ולהופיע".
נעמה: "התרגשתי ונלחצתי מאוד מכיוון שהופענו מול אנשים מקצועיים ומפורסמים שמבינים במוזיקה. חששתי שלא יאהבו אותי או שלא אצליח לשיר מספיק טוב בגלל ההתרגשות. בסוף התגברתי והצלחתי ליהנות".
שני: "התרגשתי מאוד כי עד אז הופענו רק בישוב שלנו. באודישן הופענו מול קהל גדול ומול הזמרים הכי מצליחים בארץ. לא ידעתי איך הם יגיבו ואם יאהבו אותנו".

>> רוצים להשתתף באתגר הטיק טוק של בית ספר למוסיקה? לחצו כאן ותתחילו לרקוד

על מה חשבתם בזמן האודישן? איך הרגשתם כשהמורים פרגנו לכם?
שחר: "כשניגנתי באודישן התעניינתי בדעתם של המורים ושל הקהל על הביצוע שלנו, חשבתי אם נתקבל לבית הספר, או שאולי לא. כשהמורים פרגנו לי שמחתי מאוד, והתרגשתי שהם התייחסו לכל הלהקה ופרגנו גם לי ולשני הגיטריסטית ולא התייחסו רק לשירה של נעמה".
נעמה: "לא האמנתי שהגענו לשלב האודישן מול המורים. בזמן השיר חשבתי על משמעות השיר בשבילי. ואחרי התחושה הייתה מדהימה. היה לי כיף שאהבו את השיר שלנו ואפילו עמדו ומחאו כפיים בסוף. לא האמנתי שאנשים מעולם המוזיקה כל כך התלהבו משיר שכתבתי".
שני: "חשבתי על זה שכל כך כיף לי שיש לי חברים טובים כמו נעמה ושחר שתמיד יישארו איתי ושיש לי את המוזיקה והגיטרה שלי ‏שתמיד יהיו חלק ממני. אחרי האודישן הייתי בשוק. לא הצלחתי לקלוט שאנשי המקצוע הכי טובים בתחום אהבו את המוזיקה שלנו".

ואיך היה לעבוד עם המורה שלכם מירי מסיקה? מה למדתם ממנה?
שחר: "מאוד נהניתי לעבוד עם מירי, שמחתי שאוכל לקבל חוות דעת מזמרת מקצועית על העבודה שלנו כלהקה. למדתי ממירי שהדרך אל המטרה חשובה יותר מהתוצאה, אבל צריך לעבוד קשה ולהשקיע כדי להגיע לתוצאות טובות".
נעמה: "עבדנו קשה ומירי מסיקה הייתה שם בשביל לתקן ולהוסיף מניסיונה. מירי חמה ומוזיקאית אדירה. היא כתבה שירים מדהימים ולא את כולם הכרתי לפני התוכנית. יש לה קול מדהים ומרגש. למדתי ממנה לפתוח את הקול שלי בפני הקהל".
שני: "מירי היא מורה מצחיקה וכיפית אבל גם מקצועית ורצינית מאוד. עברנו כלהקה תהליך מהנה והשתפרנו משיעור לשיעור. יש לה שתי בנות מתוקות מאוד שאוהבות אותה מאוד ונהנות לבוא איתה לעבודה. למדתי ממירי לנגן מהרגש, מהלב, ולתת את כל כולי לתוך הביצוע".

Star Dust  פוגשים את אליאנה תדהר ולי בירן (צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, קשת 12)
"לא יכולתי לעשות את זה בלי שני החברים הטובים שלי". שני, שחר ונעמה | צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, קשת 12

>> רוצים ללמוד עוד על בית ספר למוסיקה? היכנסו עכשיו לעמוד האינסטגרם הרשמי

מאז אותו האודישן, הלהקה לא מפסיקה לקבל תגובות אוהדות, ובעיקר על השיר המקורי שלהם. בין לבין, היו גם כמה תגובות פחות נעימות אבל הם משתדלים לא להתייחס אליהן. הם הופיעו עם עוד שיר מקורי שלהם במהלך העונה אבל גם עם כמה קאברים בלתי נשכחים כמו "Fix You" של קולדפליי מהשיעור האחרון. "זה מרגיש לי שאתם כבר בוגרים שבאו לתת עצות לאחרים", אמר המורה הראל סקעת רגע אחרי הביצוע. "הם המגניבים שכבר יצאו וכתבו שירים משל עצמם ובאו לעזור".

למרות שהפרצופים שלהם כבר מוכרים על המסך, השלישייה עדיין מנסה להתרגל לצפות בעצמם בטלוויזיה. "לפעמים אני מרגיש מובך כשאני רואה את עצמי בטלוויזיה", הודה שחר, "אבל בסופו של דבר אני מרוצה מאיך שאני נראה". נעמה ושני עדיין מרגישות קצת מוזר מהמעמד, אבל מתרגשות ממנו. "לא יכולתי לעשות את התהליך הזה בלי שני החברים הטובים שלי שני ושחר", אמרה הסולנית נעמה.

מוזיקאים מלידה

מגיל צעיר השלישייה כבר מנגנת, כותבת, מלחינה ושרה. שחר המתופף, שגדל בבית מוזיקלי כבר בנה מערכות תופים מסירים ומחבתות בגיל שש, ומגיל תשע החל לנגן באופן מקצועי. נעמה הסולנית כותבת ומלחינה שירים מגיל 10, ואילו שני התחילה בגיל חמש לנגן על פסנתר, אבל תמיד חיבבה את הסאונד של הגיטרה והחליטה לשנות כיוון.

מי המודל להערצה שלכם?
שחר: "המודל שלי להערצה דווקא לא בא מעולם מהמוזיקה אלא מהספורט. קובי בראיינט, כדורסלן עבר ששיחק בקבוצה לוס אנג'לס לייקרס. קובי ברייאנט היה שחקן שעבד קשה, השקיע בכל יום ויום והתאמן קשה מאוד כדי להגיע למטרות שלו, ובסופו של דבר הוא הגיע אליהם".
נעמה: "המודל להערצה שלי היא אחותי הגדולה. היא בת 16 והיא מאוד כישרונית. היא ממשיכה לעשות את מה שהיא אוהבת אפילו אם זה קשה".
שני: "להקת Queen ובמיוחד בריאן מיי נגן הגיטרה שלהם. אני מעריצה אותם בגלל איך שהם מנגנים ואיך שהם לא פחדו להיות מיוחדים ושונים. אני מאוד אוהבת את המוזיקה שלהם והשאיפה הרחוקה שלי היא ליצור, לעבד ולנגן כל כך יפה כמוהם".

אז מה החלום שלכם?
שחר: "להיות מתופף מוכר, ואני מקווה שגם נמשיך כלהקה".
נעמה: "להיות שחקנית וזמרת במחזות זמר".
שני: "לנגן עם הגיטריסט הגדול בריאן מיי מלהקת Queen שהוא ההשראה שלי והמודל לחיקוי שלי".