כשביתניה בלאיי בת ה-10 עלתה על במת בית ספר למוסיקה ובחרה פעם אחר פעם לבצע בלדות מרגשות, אף אחד לא יכול היה אפילו לדמיין איזו "מפלצת פופ" תתפרץ ממנה רק כמה שיעורים ספורים לאחר מכן (מוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12). הילדה המקסימה והעדינה עם הכינור, הכינה הפתעה קטנה לנועה קירל יחד עם המורה הראל סקעת, שהשאירה את הקהל המום. ביתניה הניחה את השלווה בצד, פרעה את התלתלים ועלתה בליווי שתי רקדניות לביצוע מטורף לשיר "קילר".

180 מעלות משם, באודישן הראשון שלה, ביתניה עלתה עם הקלאסיקה המרגשת "פרי גנך" של אביבה אבידן, וכבשה את ליבם של המורים. למרות גילה הצעיר, ביתניה הפגינה מקצועיות וקור רוח כבר מהפעם הראשונה. "באודישן חשבתי על איך להגיש את השיר ולשיר אותו בצורה יפה", היא מספרת, "הייתי בלחץ והתרגשתי, אבל בעיקר הרגשתי שמחה. שמחתי מאוד לקבל פרגונים מהמורים כי הם יודעים מה מתאים לנו".

>> רוצים להשתתף באתגר הטיק טוק של בית ספר למוסיקה? לחצו כאן ותתחילו לרקוד

איך היה לעבוד עם המורה הראל סקעת? 
"כיף לי מאוד לעבוד איתו. הוא מצחיק אותי ונותן לי טיפים לשירה, איך להגיש את הטקסט בצורה מתאימה והוא עוזר לי לשיר טוב יותר. הראל יכול להתחבר לאנשים כל כך מהר עם האופי הנפלא שלו ולהישאר אצלם בלב".

וכשאת רואה את עצמך בטלוויזיה, מה את מרגישה?
"מאוד התרגשתי לראות את עצמי, פשוט הגשמתי חלום. חברים שלי מאוד שמחו, הם אמרו לי שהגיע לי להתקבל. הרבה אנשים אומרים לי שהביצועים שלי מהממים ומפרגנים לי".

"הכינור מרגיע אותי"

מאז ומתמיד ביתניה הקטנה מירושלים שרה. זה אמנם התחיל כתחביב, אבל בשנה האחרונה היא הפכה את התחביב למקצועי יותר והתחילה ללמוד פיתוח קול לצד חוג הכינור. בנוסף לזה היא גם מנגנת ושרה בתזמורת ובמקהלה, ובימים שאין לה חוגים היא ממש לא נחה על זרי הדפנה, ומבלה את הזמן הפנוי שלה בכתיבת תווים של שירים תוך כדי שמיעה, ואז כמובן, מנגנת אותם בכינור.

ביתניה בלאיי – "יש בליבי כינור" (צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, באדיבות ספורט 1)
ביתניה בלאיי שרה עם מאיה בוסקילה | צילום: מתוך: בית ספר למוסיקה 4, באדיבות ספורט 1

>> רוצים ללמוד עוד על בית ספר למוסיקה? היכנסו עכשיו לעמוד האינסטגרם הרשמי

כמו שכבר אפשר להבין, הכינור הוא מוטיב מרכזי בחיים שלה, עליו היא מנגנת כבר חמש שנים, וקיבלה בזכותו גם כמה וכמה תעודות הצטיינות. היא מצליחה לשלב בין המנגינה הקלאסית שלו לבין אהבה שלה למוזיקת הפופ, ואפילו מנגנת בזמנה הפנוי שירים אתיופים למשפחתה. אפילו אחרי האודישן שלה, המורה הראל אמר שהשירה שלה היא כמו נגינה של כינור, ממש נפשות תואמות. אבל הכלי הזה לא נמצא שם אך ורק לרגעי השמחה, וכשהיא עצובה היא "פשוט מנגנת וזה מרגיע אותי".

מי המודל להערצה שלך?
"עדן בן זקן היא המודל להערצה שלי, כי היא יכולה להוציא את השיר הכי רגוע בעולם והכי שקט, ולהוציא את השיר הכי גדול ועוצמתי שמפיל אנשים מהרגלים, ואת זה אני הכי מעריצה כי היא פשוט מודל לחיקוי".

ומה החלום שלך?
"להיות זמרת וכנרת".