כשסער מיכאל עלה בפעם הראשונה לאודישן בבית ספר למוסיקה (שבת אחרי החדשות, קשת 12), הבנו שיש לנו עסק עם ילד פלפל אמיתי. הוא רק בן תשע וחצי וכבר שולט בכמה שפות, רציני כשצריך ומצחיק מתי שרק אפשר ושלא נתחיל לדבר על הפוני שלו, שכבר הפך לסימן היכר של ממש. בשבת האחרונה, עוד לפני שהתחיל לשיר את שירו של אריק איינשטיין ז"ל, "יש בי אהבה", הוא הפתיע את המורים עם שיר ראפ שכתב במיוחד לכבודם, מלווה בביטבוקס מקפיץ.

רגע לפני שאנחנו צועדים קדימה אל מסיבת הסיום, חזרנו עם סער לאודישן שהכניס אותו לבית הספר, בו למקרה שפספסתם, שר את "מצטער" של אייל גולן. בדיוק כמו בביצוע האחרון שלו, גם שם הוא הצליח להפתיע את כולם, כשהתחיל לשיר חלק מהבתים בשפה הספרדית. "זה היה מלחיץ", הוא מודה בשיחה עם mako, "התרגשתי מאוד. ברור שרציתי להתקבל, אבל כשאתה שר, הראש חייב להיות נקי ממחשבות". 

>> רוצים ללמוד עוד על בית ספר למוסיקה? היכנסו עכשיו לעמוד האינסטגרם הרשמי

אמנם תוך כדי הביצוע הוא הצליח לנקות את המחשבות, אבל כשהמחמאות מהמורים התחילו להגיע, סער לא הצליח להסתיר את סערת הרגשות ופרץ בבכי. "אני לא רגיל לשמוע מישהו שמחמיא לך", הודה בהתרגשות על הבמה. אלא שמאז נראה שהכל השתנה, גם מחוץ לבית הספר סער זוכה לפרגון גדול שנותן לו ביטחון. "אני מקבל את התגובות הכי טובות שאפשר לקבל, כולם מפרגנים. כשאני צופה בעצמי בטלוויזיה זאת הרגשה שמעלה את האדרנלין בגוף". 

"זאת חוויה מטורפת ומדהימה", ממשיך סער ומספר על העבודה הצמודה עם הראל סקעת והתלמידים, "למדתי מהראל לשמור על קור רוח כשאתה נמצא על הבמה ולמדתי עליו שהוא יודע גם לסלסל. בבית ספר יש הרבה ילדים שקרובים אליי, כמו חיים, רום, זוהר, מורי, האחים צרפתי ועוד. זה חשוב לשמור על קשר גם אחרי התוכנית ולהישאר חברים".

"מוזיקה זאת התחברות לנפש"

הבחירה של סער בשיר של אייל גולן לאודישן היא בהחלט לא מקרית. בגיל ארבע הוא אמנם עוד שמע את אריק איינשטיין, אבל ארבע שנים אחרי והמוזיקה המזרחית כבר תפסה את המקום הראשון. גם היום, סער ממשיך לשיר גם בשעות אחר הצהריים, וכשהוא מניח את המיקרופון בצד, הוא מתחיל לנגן, לכתוב ולהלחין שירים. לכן, לא מפתיע שהחלום שלו הוא להיות זמר מצליח. ואם לא זה, אז לפחות דיג'יי ביטבוקס מצליח. 

>> רוצים להשתתף באתגר הטיק טוק של בית ספר למוסיקה? לחצו כאן ותתחילו לרקוד 

"מוזיקה היא התחברות לנפש, זה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי", הוא משתף, "השירים של אייל גולן לדוגמה, משפיעים עליי ואפשר להזדהות עם המילים. לפי דעתי הוא מספר אחת". ואם כבר הזכרנו את אייל גולן, אי אפשר שלא להתייחס לדואט הוויראלי של סער עם הזמרת המצליחה נסרין קדרי. איך כל זה קרה? הרבה לפני שנכנס לכיתה של הראל, סער העלה ביצוע שלו לשיר "אלבי מעאק" של נסרין, שזיכה אותו בהופעת אורח יחד איתה על הבמה מול עשרות אנשים בתחילת 2020. מה עוד תביא איתה השנה? נצטרך לחכות ולגלות, אבל מה שבטוח - אנחנו נעקוב.