את מיכאלה שר והפסנתר אי אפשר לפספס, ובמיוחד אחרי הביצוע שלה ל"מיכאל" של אתי אנקרי שזיכה אותה בסולו באירוע הגמר של בית ספר למוסיקה (שבת אחרי החדשות, קשת 12). מעבר לעובדה שזאת הפעם הראשונה שהיא שרה בעברית, מיכאלה העבירה אותנו פרט פרט בשיר וכך למעשה סיפרה לנו את הסיפור. "היא לקחה את השיר הזה, והחייתה אותו עם החמצן שלה באופן שבו היא הגישה, היא לא שרה את זה, פשוט דיברה את זה ואחרי זה פתחה", פרגן לה משה פרץ, "זה היה משכנע ואותנטי, שיחקת אותה".

אבל הדרך של מיכאלה בבית הספר ממש לא התחילה שם. כבר באודישן שלה, ידענו לזהות שיש במיכאלה משהו אחר. היא התיישבה מאחורי הפסנתר, ונתנה לנו להרגיש את האהבה עם "Make You Feel My Love" של בוב דילן. "לפני שעליתי לבמה הרגשתי לחוצה ברמות", היא מודה בשיחה ל-mako, "אבל הרגשתי שלא משנה מה, אם עשיתי את הכי טוב שלי אז אני גאה בעצמי".

>> רוצים ללמוד עוד על בית ספר למוסיקה? היכנסו עכשיו לעמוד האינסטגרם הרשמי

ואין ספק שהיא נתנה שם ביצוע. המורים פרגנו לה, הקהל התלהב, וזה מה שגרם לה להתרגש עוד יותר מהמחמאות. "כששרתי, נכנסתי עמוק לראש של הדמות ששרה, ושרתי לאנשים שאני אוהבת", היא משחזרת את פרטי האודישן, "חשבתי גם 'לא לפשל! לא לפשל!", צוחקת. 

והיא כמובן לא פישלה, כי מיד אחרי הביצוע מירי מסיקה הגיעה לבשר לה שהתקבלה לכיתה שלה. "היה לי מדהים לעבוד עם מירי, היא הייתה כל כך נחמדה ונתנה לנו הערות בונות שבאמת שיפרו אותנו. היא בן אדם כל כך אוהב, למדתי ממנה איך אפשר להשאיר שיר צח, בלי יותר מדי מניירות ושעדיין יהיה יפה. חוץ מזה שמירי היא המודל שלי, וגם האחת והיחידה קרן פלס, זמרת-יוצרת שמנגנת על פסנתר, בדיוק כמו שאני רוצה להיות. זה החלום שלי - להיות זמרת יוצרת ומוזיקאית, חלום גדול אבל אולי יום אחד אני אגשים אותו". 

כמו שאפשר להבין, מיכאלה לקחה הרבה מהשיעורים, אבל לא רק בפן המקצועי. גם לחברים בכיתה התחברה מיד, והיא מספרת שעד ימים אלו ממש הם עדיין שומרים על קשר, מתכתבים ונפגשים המון. מלבד פגישות עם התלמידים, מיכאלה לומדת נגינה על פסנתר ופיתוח קול, וכמובן לא שוכחת את הריקודים בסטודיו, אותו היא מכנה כבית השני שלה. 

>> רוצים להשתתף באתגר הטיק טוק של בית ספר למוסיקה? לחצו כאן ותתחילו לרקוד

וזה לא הכל. בזמנה הפנוי, מיכאלה נפגשת עם החברות, ועושה לדבריה הרבה שטויות. לפעמים, אפילו עד השעה שלוש בלילה, כשהן שומעות שירים ברקע ואוכלות. אבל החוויה שהיא הכי מתחברת אליה, דווקא קורית בחודשי הקיץ, ועל כך היא מספרת: "החוויה שאני הכי אוהבת זה קייטנת סלצקי. להורים של סבתא רבתא שלי היו תשע בנות, וכל בני הדודים היו נפגשים שבוע בקיץ בבית של חנה ומרדכי. בצוואה של מרדכי, הוא כתב שימשיכו את המסורת, ועד היום אנחנו נפגשים למשך שבוע בקיץ בבית שלהם, אנחנו כבר דור חמישי".