רוני דלומי נולדה בבאר שבע וגדלה בישוב עומר, ועוד לפני שהתחילה לשיר היא למדה ריקוד בבית הספר של להקת המחול "בת דור". בעונה השביעית של תכנית הכשרונות "כוכב נולד", דלומי ניגשה לאודישנים בעיר הולדתה ולבסוף גם ניצחה בגמר. מיד לאחר קבלת התואר החדש, היא התחילה לעבוד על אלבום בכורה בסגנון דרום אמריקאי שכלל את הסינגלים "תן" ו-"קצת אחרת", שהפכו ללהיט וזיכו אותה בשלושה תוארי "זמרת השנה".

הקריירה המוסיקלית של דלומי המשיכה גם עם גיוסה לצה"ל והיא התקבלה ללהקת הנח"ל. בנוסף להצלחתה כזמרת, דלומי מטפחת קריירת משחק בתיאטרון ובטלוויזיה, וכיכבה בין היתר במחזמר "צלילי המוסיקה" שזכה להצלחה מסחררת ובסדרת הנעורים "גאליס". דלומי עוסקת גם בדיבוב סרטים, והיא זכתה השנה בפעם החמישית בתואר "זמרת השנה" בטקס נבחרי הילדים. אחרי שנים של עשייה, דלומי הצטרפה לצוות המורים של המחזור השלישי של "בית ספר למוסיקה", שם לראשונה היא תחווה איך זה מרגיש לעבור לכס השיפוט.

איך את מרגישה לקראת עליית העונה?

"בשבילי זאת עונה ראשונה ואני שיא המתרגשת לשבת ליד קרן פלס, שרית חדד ויהורם גאון, זה לא מובן מאליו. וגם להיות "מורה" של מישהו זה מוזר, אני מרגישה יותר כמו אחות גדולה. אני גם קרובה אליהם בגיל והייתי במקום דומה לא מזמן. מעבר לזה זאת אחריות ואני שמחה שסומכים עליי ואני מקווה להדריך בחכמה".

איך את עם ילדים?

"אני מאד אוהבת ילדים, קודם כל כקהל, אני מאד מחוברת לקהל הזה, זה קהל אמתי שלא משקר, אם הוא לא אוהב אותך הוא לא אוהב אותך. ודבר שני אני מאד מחוברת לילדים, יש לי קליק מאד מהיר עם ילדים ואני מקווה שזה יעבוד גם פה".

איזה סוג של מורה את תהיי?

"אמא שלי בבסיס שלה היא מורה והיא היתה מורה שיא המשקיענית ואני חושבת שאני גם אהיה משקיענית כזאת. בלבחור שירים לתלמידים שלי נגיד אין לי ספק שאני הולכת לשבור את האינטרנט".

איך זה לעשות אודישן לילד?

"כולנו כאן באמת לא באים ממקום שיפוטי ואני חושבת שלא משנה מי יעלה פה עכשיו אנחנו ניתן לו את הדברים הכי הכי טובים שיש לנו לתת אם זה הערות או הארות. כשאני עושה אודישן אני מחפשת מישהו שירגש אותי, מישהו שיגע בי, זה יכול להצחיק אותי, זה יכול להזכיר לי משהו וזה יכול להיות עוד מלא דברים".

מה הדבר הכי חשוב בעינייך בעבודה עם ילדים?

"חשוב לי שתהיה קוליות חזקה מפותחת וחזקה. זה מסע שצריך כתפיים כדי להכיל אותו ואני רוצה לראות מישהו שבא לזה שמח, שבא לזה ממקום חיובי וטוב".

איך את מרגישה בבית הספר?

"אני אמנם חדשה, אני צעירה ואין לי ניסיון כמו שיש לאחרים, אבל אני מלאה מוטיבציה. אני לא מסתכלת על המסלול של אף אחד, אני מסתכלת על המסלול שלי ומה שמעניין אותי זה שהילדים יעברו דרך, יעברו תהליך ויצאו מכאן יותר טובים ממה שהם נכנסו. אבל, אני סופר חרוצה וסופר משקיענית אז שיזהרו".

מה את מאחלת לתלמידים?

 "שזאת תהיה להם חוויה טובה ושיסיימו את הדבר הזה ויגידו 'וואו אנחנו יצאנו מכאן עם בוסט של אנרגיה'. אני יכולה לספר שאמנם עברתי חוויה קצת אחרת אבל יצאתי ממנה מחוזקת עם מלא שיעורים לחיים שמשתמשים בהם לאו דווקא במקצוע הזה. אני חושבת שהילדים שהגיעו לכאן לאו דווקא רוצים להיות זמרים, זה לא משנה, מה שחשוב זה שהם יהנו וימצו את הכיף של הדבר הזה".

מה הקסם של בית ספר למוסיקה בענייך?

"הקסם של בית ספר למוסיקה הוא שאין כאן משחקים, בגלל שזה ילדים כולם כאן סופר אמיתיים ואף אחד לא בא להיות מי שהוא לא. אין כאן את המחשבה על מה עובד ומה מרגש מה עובד ומה לא עובד, הם באים מי שהם. מה שעובד זה אותנטיות, היא מנצחת אצל מבוגרים, היא מנצחת אצל מבוגרים, אבל אצל ילדים זה הרבה יותר נוכח".

"בית ספר למוסיקה" - הקסם חוזר ב- 18.10