המורים נותנים ציונים לתלמידה שלי מרקולוב (תמונת AVI: mako)
נפרדים מהמחזור הראשון. מורי בית הספר | תמונת AVI: mako

במסיבת הסיום של "בית ספר למוסיקה" כל התלמידים עולים על הבמה, אך רק אחד מהם יקבל את תעודת "התלמיד המצטיין" מהועדה הפדגוגית. גם לאחר סיום המופע התלמידים ימשיכו בתהליך הלימודי, אך אין ספק כי מדובר על סופה של תקופה.

לרגל האירוע המרגש נזכרנו בשירים שהכי מתאימים למסיבות סיום. יש כאלו שמצליחים לגעת עמוק בלב, יש כאלו שמוכרים פחות ואולי אפילו צריך קצת אומץ כדי לבצע אותם ויש כאלו שאי אפשר בלעדיהם. אז רגע לפני שמחזור שנה א' של "בית ספר למוסיקה" מתפזר, קבלו רשימה חלקית אך מייצגת.

המרגשים

החגיגה נגמרת
מילים ולחן: נעמי שמר

את השיר הזה כתבה נעמי שמר בשנת 1976, לכבוד חגיגת הזמר שנערכה באותה שנה. את השיר ביצעה להקת "הכל עובר חביבי", ומשם הדרך להיכל התהילה של שירי הסיום הייתה קצרה.

לפני שנפרדים
מילים: צביקה פיק ויואב גינאי
לחן: צביקה פיק

לא רבים זוכרים את השיר הזה, שבוצע על ידי צביקה פיק בתחרות קדם האירוויזיון של שנת 2006. למרות שהיה פייבוריט גבר עליו הביצוע של אדי בטלר לשיר "זה הזמן", אך את הרגש שנוטף מהשיר של פיק אי אפשר להחליף.

תשמור על העולם ילד
מילים ולחן: דוד דאור


המקוריים

Time Of Your Life
מבצעים: Green Day
מילים ולחן: בילי ג'ו ארמסטרונג, פרנק רייט, מייקל פיצ'ארד

אפילו "בסיינפלד" עשו שימוש בלהיט האמריקאי הזה של להקת גרין דיי, אז אין ספק שבמסיבות הסיום שלנו כאן בארץ הוא יכול לשחק תפקיד מרכזי.

שיר פרידה
מילים ולחן: שלמה ארציהזמן עושה את שלו
מילים: אברהם טל
לחן: אברהם טל, אייל הלר, אייל ניסנבוים, עופר אשד, איתמר דוארי, גלי שדה ועדיאל גולדשטיין

אברהם טל נפגש עם התלמידים של "בית ספר למוסיקה" בשבוע שלפני מסיבת הסיום, ועבד עם חלקם על הביצועים. השיר "הזמן עושה את שלו" אמנם נכתב רק בשנת 2008 והוא הצעיר ביותר ברשימה, אך עושה רושם שהוא יישאר איתנו עוד זמן רב.

הקלאסיים

עוף גוזל
מילים: אריק איינשטיין
לחן: מיקי גבריאלובעניין של זמן
מילים: אהוד מנור
לחן: רמי קליינשטיין

אין תלמיד שלא יודע לזמזם את המילים של אחד השירים הכי מזוהים עם מסיבות סיום. אהוד מנור ז"ל כתב אותו בשנות ה-90, והשילוב עם סדרת הנוער המיתולוגית אשר נושאת את אותו שם נתנה לו חיזוק.

התחלה חדשה
מילים: יעקב גלעד
לחן: יהודה פוליקר

השיר הזה של "בנזין" מתחרה בשיר "עניין של זמן" על התואר "שיר הסיום" המוכר ביותר, אך זה לא מוריד מהערך שלו. ביצוע קצבי לשיר רוק קלאסי, זה כל מה שמסיבת סיום צריכה כדי להיות מוצלחת.

הולכים אל הלא נודע
מילים ולחן: דני סנדרסון

"בית ספר למוסיקה", מסיבת הסיום, שבת בשעה 21:00